Халибъртън прекъсва равенството с игра за 3 точки, Пейсърс побеждава Бъкс със 121-118 в OT, за да поведе с 2-1 в серията
AP News | 2024-04-27 | 03:16:19

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Тайрис Халибъртън завърши игра за три точки с 1,6 секунди преди края първи трипъл-дабъл след сезона в първия си домакински плейофен мач, за да донесе на Индиана Пейсърс победа със 121-118 продължения над Милуоки Бъкс в петък вечер.

Индиана води в най-добрата серия от седемте с 2-1, с мач 4 в неделя в Индианаполис. Двукратният MVP на лигата Янис Адетокумбо отново остана извън игра за Милуоки заради опънат ляв прасец.

Халибъртън имаше 18 точки, 16 асистенции и 10 борби. Майлс Търнър добави 29 точки и девет борби, и двете най-добри резултати в кариерата си в плейофите, за да помогне на Индиана да спечели първите си последователни победи след сезона, откакто взе три поредни победи в полуфиналите на Източната конференция през 2014 г.

Пейсърс също имат своите първа преднина в плейофите след игра 3 на мач от първия кръг срещу Кливланд през 2018 г. Индиана не е печелила серия от достигането до финалите на Източната конференция през 2014 г.

Крис Мидълтън от Милуоки вкара тройка с 1,4 секунди, за да форсира продължение и имаше шанс да форсира второ продължение, но тройката му отскочи отстрани на ръба, когато прозвуча зумерът.

Мидълтън завърши с най-високите в плейофната си кариера 42 точки и имаше 10 борби и пет асистенции, след като пропусна тренировката в четвъртък заради изкълчен десен глезен. Деймиън Лилард добави 28 точки и осем асистенции, повечето идващи след като нарани левия си Ахил в края на първата четвърт.

Това беше невероятен финал пред празнична публика, облечена в златни тениски за първия домакински плейофен мач на Индиана от 21 април 2019 г. насам – и с много местни фаворити в присъствието. Тълпата включваше бившия новодошъл играч на Indiana Fever Кейтлин Кларк, бившия треньор на Колтс Тони Дънги, бившия нападател на Пейсърс Дерик МакКей и настоящите играчи на Колтс Антъни Ричардсън, Кени Мур II и Е. Дж. Скорост.

Но тези фенове никога не са очаквали опитните Бъкс методично да намалят дефицита от 19 точки в първото полувреме до 90-83 след три четвърти или да започнат четвъртата серия от 10-2, за да поведат с 95-92 срещу Боби Портис Връщане на Jr. в началото на четвъртата част.

След това отборите си размениха кошове, равенства и преднини през последните 7 1/2 минути, като връщането на Паскал Сиакам 19,1 секунди преди края даде на Пейсърс привидно сигурна преднина от 109-106. Но Сиакам пропусна последвалото наказателно хвърляне, Мидълтън отговори със среден удар и 3, за да изравни. Дългата 3 на Сиакам за победа се удари в задната част на ръба при зумера.

В продълженията беше почти същото – докато Халибъртън не се освободи за 15-футов бегач, който нарисува фаул и доведе до решителната игра за три точки.

Боби Портис младши завърши със 17 точки и 18 борби за Бъкс, докато Сиакам имаше 17 точки и 9 борби за Пейсърс.

Кларк, номер 1 на WNBA и лидер в кариерата си по точкуване в Дивизия I, предизвика овации, докато вдигаше ентусиазма на публиката в репликата на отбора IndyCar преди мача.