Хънтър Дикинсън отбелязва 21 като номер 3 в Канзас преодолява Оклахома Сейнт 90-66
AP News | 2024-01-17 | 06:32:19

СТИЛУОТЕР, Оклахома (AP) — Хънтър Дикинсън има 21 точки и седем борби, а номер 3 в Канзас преодолява Оклахома Стейт 90 -66 във вторник вечерта.

Кевин Маккулар младши отбеляза 18 точки, Кей Джей Адамс младши отбеляза 16 за Jayhawks. Джони Фърфи достигна рекорд за сезона, като вкара всичките си 15 точки през първото полувреме.

Пред публика, която беше може би наполовина пълна и включваше значителен брой фенове на Канзас, Jayhawks (15-2 , 3-1 Big 12) стреля 62% и никога не изоставаше.

Брайс Томпсън поведе Оклахома Стейт с 20 точки. Бившият гард на Канзас надхвърли 1000 точки в кариерата си, след като влезе в нощта с 986.

Джейвон Смол, лидерът за сезона на Оклахома Стейт с близо 15 точки на мач, завърши с две при стрелба 1 към 10, докато Каубоите (8-9, 0-4) изпуснаха четвъртата си поредна победа.

Оклахома Стейт беше без победа в конференцията, но те бяха взели тогавашния номер. 18 Бейлър до продължения в последния си домакински мач на 6 януари. А Каубоите регистрираха домакински победи срещу Джейхоукс през 2018 г. и 2021 г. под ръководството на треньора Майк Бойнтън.

Канзас пое контрола над този мач рано, като стреля впечатлявайки с 67,7% от терена през първото полувреме, за да поведе с 48-33 на почивката. В края на първото полувреме Николас Тимбърлейк заби Томпсън, за да даде предимство на Канзас с 46-27. Томпсън вкара тройка след изтичане на времето през първото полувреме, за да намали преднината на Канзас до 15 на почивката.

Най-голямата преднина на Канзас беше 28 точки през втората част.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Канзас: Jayhawks последваха рекорда си за училище с ниска игра срещу Оклахома, като направиха 21 асистенции при 11 пропуснати топки срещу Cowboys.

Оклахома Стейт: The Cowboys отбелязаха само 42 точки при 32% стрелба при загуба от щата Айова в събота, след което отбелязаха 40% срещу Канзас.

Канзас: Гостува на Западна Вирджиния в събота.

Щат Оклахома: Посещение на Щат Канзас в събота.