Хърбърт Джоунс има 17 точки, Брандън Инграм добавя 16, докато Пеликанс успяват да победят Гризлис с 96-87
AP News | 2024-02-13 | 05:48:20

МЕМФИС, Тенеси (AP) — Хърбърт Джоунс отбеляза 17 точки, Брандън Инграм завърши с 16 точки, включително чифт късни кофи, когато Ню Орлиънс Пеликанс удържа победата над Мемфис с 96-87 в понеделник вечерта, изпращайки Гризлис до деветата им поредна загуба.

Зайън Уилямсън завърши с 14 точки, а Си Джей Макколъм добави 11 точки като Ню Орлиънс спечели втората си поредна победа. Джоунс имаше девет борби, когато Ню Орлиънс надви Мемфис с 49-37.

Джарън Джаксън младши поведе Гризлис с 22 точки, докато Винс Уилямс младши и Люк Кенард завършиха с по 12 точки. Юта Уатанабе имаше 11 точки, като даде ключов удар за Мемфис в четвъртата четвърт.

Авансът от 14 точки на Ню Орлиънс на полувремето се увеличи до 25 в третия период. Пеликаните, с общо взето пълния си набор от играчи, изглежда имаха твърде много офанзивна огнева мощ, за да могат импровизираните Гризли да поддържат темпото.

Но в рамките на третата и четвъртата четвърт, Мемфис направи рали от 25-7, за да направи играта малко по-напрегната по средата на четвъртата, тъй като преднината на Ню Орлиънс падна до седем точки. В крайна сметка Мемфис стигна до 90-85 с три минути преди края, докато Пеликанс бяха 1 от 12 от полето през четвъртата част.

Инграм вкара чифт кофи за около две минути преди края, за да донесе шестата победа на Ню Орлиънс в последните седем мача.

Мемфис продължава да е недостиг поради контузии. А GG Jackson, един от офанзивните запалителни свещи в последните мачове, беше отстранен в понеделник за нарушаване на неуточнено отборно правило.

В понеделник следобед Pelicans научиха, че Дайсън Даниелс е получил разкъсване на менискуса на лявото коляно, което ще продължи той е извън игра за продължителен период от време - значителна загуба за производството на пейката на Ню Орлиънс. Но резервите помогнаха да се превърне близкият мач в двуцифрен аванс в първия. Серия от 21-8 до затваряне на втората половина на втората даде преднина на Ню Орлиънс с 61-47 на почивката.

Пеликани: Приемете Wizards в сряда.

Grizzlies: Приемете Рокетс в сряда.