Хърикейнс отбелязват 4 точки в третия период, събират се, за да победят Рейнджърс с 4-1 в мач 5, за да избегнат елиминирането
AP News | 2024-05-14 | 03:57:04

НЮ ЙОРК (AP) — Джордан Стаал и Евгений Кузнецов отбелязаха 3:06 гола един от друг в третия период, а Каролина Хърикейнс отбелязаха четири гола в третия за победата с 4-1 над Ню Йорк Рейнджърс в мач 5 от плейофната серия от втория кръг в понеделник вечерта, избягвайки елиминацията за втори пореден мач.

Джордан Мартинук и Мартин Некас също отбелязаха в големия трети период на Ураганите, а Фредерик Андерсен – стартиращ за четвърти път в пет мача от тази серия и девети път в 10 мача в следсезона – имаше 20 спасявания .

Джейкъб Труба вкара гол с ръка, а Игор Шестеркин спря 24 удара за Ню Йорк, който загуби две поредни, след като поведе с 3-0 в серията.

Мач 6 е Четвъртък вечер в Рали, Северна Каролина.

Ураганите спечелиха, въпреки че стигнаха до 0 за 3 в силовата игра, за да паднат до 1 за 20 в тази серия, като се отказаха от гол за втори път.

Стаал изравни 1-1 при 3:33, след като получи пас от Дмитрий Орлов, заобиколи един защитник на Рейнджърс в левия кръг, влезе в Шестеркин и го победи с удар отзад, който мина около крака на проснат вратар. Това беше първият гол на Орлов в плейофите.

След това Кузнецов даде преднина на Ураганите, като изби отскочилия удар на Брейди Скей от дясното крило за своя четвърти от следсезона.

Мартинук направи 3-1 точно преди средата на мача. Период. Некас изпрати центриращ пас от крайните табла и шайбата излезе от стика на Джак Друри към Мартинук и той бързо изпрати удар, който победи Шестъркин.

Рейнджърс изтеглиха Шестеркин за допълнителен скейтър с 3:44 до края, но Нечас отправи далечен удар, който влезе в празната врата 15 секунди по-късно.

Рейнджърс получиха мощна игра, когато Орлов беше извика за груба игра в 3:47 на втория период. Малко след изтичането на наказанието, Джак Рословик от Ню Йорк получи сигнал за препъване, което даде предимство на борещата се силова игра на Каролина. Въпреки това Рейнджърс пробиха.

Труба блокира изстрел на Себастиан Ахо, изкачи леда при удар 2-в-1 и отправи удар от десния кръг, който победи Андерсен в 6:23. Това беше първият му гол в плейофите и четвъртият резултат на Рейнджърс с играчи с малко играчи.

Ураганите изиграха още една мощна игра в средата на периода, но не получиха удар към вратата по време на предимството . След това Шестеркин отхвърли опита от упор на Друри 6 минути преди края на втория.

Каролина имаше предимство от 10-9 при удари към вратата в нулевата и бърза първа част. И двата отбора имаха шансове и вратарите трябваше да направят няколко хубави спасявания.

Шестъркин успя да спаси със скейт на Стаал около 2 1/2 минути след това и след това спаси с удар при друг опит на Стаал в 8:41 . Той също така отклони опита за отцепване на Джейк Гуензел с оставащи около 3 минути.

Андерсен спаси с десния крак на Крис Крейдър отблизо с около 6 минути преди края на периода.

Ню Йорк получи първата пауър игра в мача, когато Кузнецов беше изгонен за резки удари при 1:55 преди края. Въпреки това, Рейнджърс отправиха само един удар към вратата по време на предимството.

Сензацията новобранец на Рейнджърс Мат Ремпе се завърна в титулярния състав, след като престоя в Игри 3 и 4. Филип Читил игра на негово място в Мач 3 и Джони Бродзински в игра 4.