Харли отбелязва в OT, докато Старс печелят с 4-3 над Дъкс, които губят 11-и пореден мач в Далас
AP News | 2024-01-26 | 06:16:21

ДАЛАС (АП) — Томас Харли вкарва 38 секунди след продълженията и Далас Старс победи Анахайм Дъкс с 4-3 на Четвъртък вечер.

Миро Хейсканен изравни в средата на третия период при завръщането си в състава на Далас, след като пропусна 10 мача поради контузия в долната част на тялото.

Звездите спечелиха последните си 11 домакински мача срещу Анахайм от октомври 2015 г. насам, съответствайки на най-дългата активна серия на клуба в American Airlines Center срещу всеки отбор. Те спечелиха 11-ата си поредна победа там над Детройт Ред Уингс две седмици преди Коледа.

Вратарят на Дъкс Джон Гибсън спря 40 изстрела в редовното време, но единственият удар на Старс в продължението беше китката на Харли от около 30 фута. Това беше 10-ият гол за 22-годишния защитник този сезон и вторият му победител в OT.

Джейк Йотингер направи 21 спасявания в мрежата на Далас, като се нуждаеше само от едно в продълженията.

Анахайм вкара голове за напред както през втората, така и през третата част, въпреки че звездите в крайна сметка отговориха и двата пъти.

Патиците поведоха с 2-1 след 12-ия гол на Трой Тери за сезона, който дойде 1:28 във втория период. Те вкараха още по-бързо в третия, при удар на Якоб Силфверберг точно пред Йотингер само 12 секунди след периода за аванс от 3-2.

Между тях Далас изравни резултата на 2 срещу вратата на Крейг Смит, когато той чукна свободна шайба, която Гибсън хвърли с ръкавица, докато падаше с един от съотборниците си в мрежата. Но повторен преглед установи, че ръкавицата и шайбата са преминали напълно линията за добър гол.

Това сложи край на дива поредица, в която шайба на Гибсън стоеше пред широко отворена мрежа, преди съотборниците Джаксън ЛаКомб и Рос Джонстън да стигнат до нея, за да я избият, но Смит успя да вкара с бърза ръка.

16-ият гол на Мат Дюшен само след 2:22 в мача доведе Далас до 1-0, като Тайлър Сегуин получи вторичната асистенция. Това беше 652-ата точка в кариерата на Сегуин със Старс, поставяйки го сам на пето място в списъка за франчайзинг, след като наруши равенството с Дино Чикарели.

Анахайм изравни, когато Урхо Вааканайнен вкара около пет минути преди края на първото, около минута след като Далас смяташе, че води с 2-0. Изстрел на Джани Хаканпаа изглежда влезе в мрежата и се отби от нея, въпреки че служителите веднага сигнализираха, че няма гол, а повторенията показаха, че шайбата всъщност рикошира в лявата греда.

Патици: Играйте на гости за осми път от 10 мача в Минесота в събота.

Звезди: Приемете Вашингтон в събота за последния си мач преди паузата на All-Star и ще продължи у дома до 13 февруари.