Харпър постигна голям шлем, победи Филис с победа над Блу Джейс с 10-1
AP News | 2024-05-08 | 03:32:34

ФИЛАДЕЛФИЯ (АП) — Брайс Харпър удари голям шлем, Кристофър Санчес направи седем силни ининга, а горещата Филаделфия Филис победи Торонто Блу ​​Джейс 10 -1 във вторник вечерта.

Коуди Клеменс спечели, утрои и кара в четири ръна за Филис, които спечелиха седем поредни мача, 11 поредни у дома и 18 от общо 21. Филаделфия е лидер в бейзбола с 26 победи.

Дани Янсен и Алехандро Кърк се удвоиха за Торонто. Сините Джейс загубиха шест от седем.

Санчес (2-3) се отказа от една серия при шест попадения с пет удара и две проигравания.

Харпър, който постигна три попадения, преследва Хосе Бериос (4-3) с натоварен с основи удар надясно с два аута в четвъртия на 2-0, 84 mph curveball, за да даде две- време NL MVP хоумрън в три последователни състезания.

Бериос влезе в играта като водещ в мейджърс с 1.44 ERA и завърши вечерта с оценка 2.85, след като позволи осем ръна при седем попадения в 3 2/3 ининга. Той предаде повече рънове срещу Филис от седем ръна в седем старта над 43 2/3 ининга преди вторник.

Харпър се би с десния играч на звездата на Блу Джейс в първия ининг, работейки от дупка 0-2 до сингъл след битка с осем удара. Ник Кастеланос го последва с удвояване, за да вкара Харпър и да изведе Филаделфия напред с 1-0.

Клемънс, който беше повикан, след като Триа Търнър беше отстранена за най-малко шест седмици в събота заради разтежение на лявото сухожилие и в състава на трета база след края на поредицата от 18 мача на Алек Бом в понеделник, удари удар от два ръна във втория и троен RBI в четвъртия.

В три мача Клемънс е 4 за 9 с удвояване, тройно, два хоумъра и седем RBI.

Мениджърът на Блу Джейс Джон Шнайдер не беше наоколо, за да види края, след като беше изгонен от домакинската табела съдия Анди Флетчър в четвъртата, когато отстрани Бериос вместо Тревър Ричардс.

Филис могат да изравнят рекорда на франчайза за последователни домакински победи, когато отидат за четвъртата си поредна домакинска серия в сряда. Те спечелиха 12 поредни победи у дома от 8 юли до 6 август 2010 г.

Филаделфия имаха повече победи в 37 мача само два пъти преди това, през 1976 г. и 1993 г., когато започнаха с 27-10 и в двата сезона .

Phillies RHP Арън Нола (4-1, 3.32 ERA) се изправя срещу Торонто RHP Крис Басит (2-5, 5.45) в сряда.