Хавиер Асад направи 6 ининга като Къбс празни Брюърс 5-0
AP News | 2024-05-05 | 23:08:19

ЧИКАГО (AP) — Хавиер Асад направи шест искрящи ининга, а Чикаго Къбс победи Фреди Пералта и Милуоки Брюърс с 5-0 в неделя в игра на каучука от техния сет през уикенда.

Асад (3-0) допусна четири попадения, удари четири и изхвърли три, намалявайки своя ERA до 1,66. Десничарят е допуснал два или по-малко ръна във всеки от седемте си старта този сезон.

Чикаго записа две поредни победи срещу Милуоки, след като загуби с 3-1 в петък. Стартовите питчъри за Cubs комбинираха 18 1/3 безрезултатни ининга в серията, като допуснаха общо девет попадения.

Пералта (3-1) изравни рекорда си в кариерата с шест ходения в пет ининга. Той допусна три попадения и отбеляза пет в слънчев и хладен ден на Wrigley Field.

Това беше първият старт на десничаря, откакто беше наказан за пет мача за участието си в сбиване с Rays във вторник . Той обжалва наказанието от Мейджър лийг бейзбол.

Къбс (21-14) грабнаха контрола с три ръна в последния ининг на Пералта. Нико Хьорнер направи двойно постижение, напредна на граундаут и вкара на два аут диви терена.

Денсби Суонсън добави преднина като домакин в шестата срещу Тиаго Виейра, а Кристофър Морел изведе като домакин Майк Таучман в седмия. Морел излезе 1 за 1 с три ходения.

Милуоки (20-13) постави бегачи на първо и второ място на четвърто и пето място, а Асад избяга всеки път. Оливър Дън отскочи до първи за финала от четвъртата, а Тайлър Блек удари, гледайки петата.

Асад също получи малко помощ от Суонсън в първия, когато шортстопът на Gold Glove направи плъзгаща се игра на земята на Уили Адамес за финалния аут, блокирайки бегач на трето място.

Пивоварите стигнаха до 0 за 7 с бегачи в голмайсторска позиция и остави осем бегачи в базата.

След като Асад напусна, Йенси Алмонте направи два ининга, а Даниел Паленсия завърши петорката.

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Brewers: Мениджърът Пат Мърфи предложи разхлабен график за OF Joey Wiemer (дискомфорт в лявото коляно) от две до три седмици. Wiemer беше поставен в 10-дневния списък с контузени в събота. „Просто съм благодарен, че не се нуждае от операция“, каза Мърфи. ... НА Кристиан Йелих (отзад) тича и размахва бухалката. „Изглежда, че напредва през последните няколко дни“, каза Мърфи. Yelich беше поставен на 10-дневен IL на 16 април.

Къбс: OF Seiya Suzuki (дясна наклонена линия) управляваше базите и тренираше удари преди мача. OF Cody Bellinger (счупване на дясно ребро) също управляваше базите и беше планиран за някои промени. ... Очакваше се RHP Кайл Хендрикс (напрежение в долната част на гърба) да хвърли бик.

Brewers: RHP Брайс Уилсън (2-1, 3.00 ERA) се изправя срещу Royals LHP Коул Рейгънс (2-2, 3.44) в понеделник вечер в началото на сет от три мача в Канзас Сити.

Къбс: LHP Джъстин Стийл (0-0, 1.93 ERA) е планиран да се завърне за откриването на серия от три мача срещу Сан Диего в понеделник вечер. Стийл беше отстранен от игра заради разтежение на лявото подколенно сухожилие. RHP Ю Дарвиш (1-1, 3.45) започва за гостуващия Падрес.