Хедман вкара в 6-ия рунд на дузпите и Светкавицата победи Канадиънс с 4-3
AP News | 2024-03-03 | 05:32:04

ТАМПА, Флорида (AP) — Виктор Хедман вкара гол в шестия рунд на дузпите и Тампа Бей Лайтнинг спряха домакинска загуба от четири мача серия с победа с 4-3 над Монреал Канадиънс в събота вечер.

Светкавицата спечели дузпите с 2-1, за да изравни Детройт за първото място за уайлдкард в Източната конференция.

Тампа Бей отбеляза голове от Брейдън Пойнт, Антъни Сирели и Тайлър Мот. Андрей Василевски направи 28 спасявания в регламента, за да изравни Tiny Thompson на 49-то място по победи с 284.

Лидерът по точки в НХЛ Никита Кучеров направи асистенция и вече има 105 точки. Дясното крило на Светкавицата загуби предимство и влезе силно в бордовете по средата на втория, но се върна малко по-късно.

Джоел Армия, Джейк Еванс и Джош Андерсън вкараха за Канадиънс, които имат 2-7-2 в последните си 11 мача. Кейдън Примо спря 30 удара по време на регулирането. Монреал завършваше след загуба с 4-3 при дузпи от водещия в НХЛ Флорида в четвъртък вечер.

Монреал унищожи дузпата на Коул Кофийлд с кроше по време на продълженията, когато Тампа Бей получи четири удара при предимството на човека.

Андерсън изведе Монреал напред с 3-2 от върха на десния кръг в 6:23 на трети, преди голът на Моте от къси играчи да извади Тампа Бей дори при оставащи 9:42 до края.

Пойнт и Сирели имаха голове във втория период, за да изравнят на 2.

По-малко от минута след като Стивън Стамкос удари гредата, капитанът на Светкавицата постави гола на Пойнт с пас през слота в 7:44. Cirelli изравни при 4:11 до края на периода.

Пойнт има серия от 11 мача като домакински точки, за да достигне най-високото ниво на отбора на Кучеров за сезона. Центърът също има поредица от девет точки като цяло.

След като Армия откри резултата 1:27 в мача по време на 2-в-1, Еванс направи 2-0 с отклоняване на Брендън Галахър пас при 5:26 оставащи в първия.

Канадийнс: Играйте във вторник вечер в Нешвил.

Светкавица: Домакин на Калгари в четвъртък вечер.