Хертл отбелязва победител в продълженията, Шаркс надминават Рейнджърс с 3-2 за първа поредица от 3 победи
AP News | 2024-01-24 | 08:40:19

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Томас Хертл вкарва 1:29 в продължението и най-лошият Сан Хосе Шаркс в НХЛ победиха Ню Йорк Рейнджърс с 3-2 във вторник вечерта за първата си поредица от три победи за сезона.

Сан Хосе изтри пасива от 2-0 с голове на Нико Стърм и Райън Карпентър в първия пет минути от третия период. След това Хертл стреля с централно подаване от Ян Руута в отворена врата, за да спечели.

Артеми Панарин вкара своя 29-и гол за спорния Рейнджърс, който завърши 1-2-1 в гостуването си на Западния бряг. Адам Фокс отбеляза гол и асистенция.

Голът на Панарин удвои преднината на Ню Йорк 1:38 във втория период, когато той победи екранирания вратар Макензи Блекууд през дясното рамо с остър удар с китката. Панарин, водещият голмайстор за лидерите в Дивизия Метрополитън, има точки в 14 от последните си 16 мача.

Фокс вкара единствения гол от първия, рикоширайки удар след китката на Алексис Лафрениер, която предизвика блъсканица пред мрежата на Сан Хосе.

Щурм се възползва от погрешна игра на Рейнджърс зад собствената си врата, като извади пас от Ерик Густафсон и вкара шайбата във вратаря Игор Шестеркин. Минути по-късно Карпентър отбеляза удар от точката на Рута, за да изравни 2-all.

Акулите са непобедени, откакто капитанът Логан Котюр се завърна след контузия миналата събота. Те загубиха 15 от предишните 16 мача.

Blackwood направи 29 спасявания при победата. Шестеркин спря 19 изстрела.

Рейнджърс: домакин на Вегас Голдън Найтс в петък.

Акули: домакин на Бъфало Сейбърс в събота.