Хеттрик на Крейдър в третия период издига Рейнджърс до финала на Източната конференция с победа над Хърикейнс
AP News | 2024-05-17 | 03:56:33

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Крис Крейдър направи хеттрик в третия период, за да помогне на Ню Йорк Рейнджърс да изтрият изоставането от два гола и победи Каролина Хърикейнс с 5-3 в мач 6 в четвъртък вечерта, за да премине към финала на Източната конференция.

Крейдер сам изтри преднината на Хърикейнс от 3-1 навлизайки във финалния период. Резултатът за зелена светлина дойде, когато той получи позиция срещу Джалън Чатфийлд в горната част на гънката и отвърна в опита на Райън Линдгрен да направи 4-3 при 15:41.

Това най-накрая позволи Рейнджърс, спечелил трофея на Президентите, за да отблъсне Ураганите, които спечелиха две поредни победи, след като изпаднаха в дупка с 3-0 в най-добрата серия от 7. Ураганите изглеждаха на ръба да форсират мач 7 за изпълнен с напрежение финал, но не успяха да сдържат скока на Крейдър и Рейнджърс в последните 14 минути.

Баркли Гудроу завърши този мач, като получи до разхлабена шайба близо до таблата и отбелязване на дълъг гол от празна врата в последната минута, изпращайки Гудроу на близката скамейка на Рейнджърс, за да бъде нападнат от съотборници.

Това изпрати Рейнджърс на финала на Източната конференция да се изправи срещу победителя Бостън-Флорида, като Пантерите водят в тази серия с 3-2.