Хеттрикът на Boeser помага на Canucks да се съберат, да тласне Preds до ръба на елиминацията
AP News | 2024-04-29 | 02:41:34

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Елиас Линдхолм вкара 1:02 в продължението, когато Ванкувър Кенъкс изуми Нешвил с 4-3 в неделя и грабна 3- 1 преднина, поставяйки Хищниците на ръба на елиминацията в техните най-добри от седем серии от първи кръг.

Линдолм победи вратаря Юусе Сарос над стика с китка точно пред гънката след подаване на Конър Гарланд.

Brock Boeser направи първия си хеттрик в плейофите и седми в кариерата си. Той вкара при първия удар на Ванкувър и вкара Канъкс в продължения, отбелязвайки два пъти в крайните 2:49. Неговият трети дойде с 6,2 секунди до края на редовното време, за да успокои публиката в Нешвил, която празнуваше голяма част от третия период.

J.T. Милър направи три асистенции. Канъкс сега ще имат шанс да продължат напред във вторник вечерта във Ванкувър в мач 5.

Филип Форсберг, Густав Никвист и Марк Янковски вкараха гол за Нешвил, който също взриви преднината с 2-1, губейки мач 1 и се отказа три гола през третата част.

Кенъкс спечелиха с Артур Силовс, който направи 27 спасявания в своя дебют в плейофите в НХЛ като третия им различен титулярен вратар.

Избраният от шестия кръг в драфта за 2019 г. от Рига, Латвия, замени Кейси ДеСмит, който постигна първата си победа след сезона в петък вечерта в мач 2. Той пое в мрежата вместо Тачър Демко от звездите, който е седмица след седмица след спечелването на Игра 1.

Канукс стана едва вторият отбор в историята на НХЛ с трима различни вратари, който печели всеки от първите си три мача след сезона. Ванкувър го направи и по време на четвъртфиналите на Запада през 2004 г. с Дан Клутие в Игра 1, Йохан Хедберг в Игра 3 и Алекс Олд в Игра 6.

Чикаго на четвъртфиналите през 1972 г. беше единственият друг отбор в историята на НХЛ с трима различни вратари, спечелил мач във всеки един момент от серия. Тони Еспозито спечели мач 1, Гари Смит взе мач 3 и Джери Дежардинс беше в мрежата за мач 4.

Това изглеждаше много повече като игра на плейофи на Smashville с Little Big Town, изпълняващ националния химн със стил, последван от седем сом, който се удря в леда, преди шайбата да падне.

Уил Левис, куотърбек на Тенеси Тайтанс от NFL, също помогна за привличането на публиката у дома. Неговият нов център Лойд Кушенбери III щракна сом на Левис на стойката и куотърбекът целуна рибата.

Бьозър изведе Ванкувър с 1-0 с китка само на 2:55 минути от предния ръб на левия кръг за втория му гол в толкова мача. Янковски получи удара на Jeremy Lauzon и изравни резултата за Nashville в 5:34, като отборите се пързаляха 4-на-4.

Найкуист изведе Нешвил с 2-1 в 5:21 на секундата, завършвайки 2-в-1 с китка от десния кръг за първия си гол в тази серия. Форсберг изглежда спечели победата с паса на капитана Роман Джоси, който излезе от дясната му кънка 12 секунди в третия до късното рали на Ванкувър.

ОУХ

Josi, който изравни пенсионирания вратар Pekka Rinne, като се пързаляше в 89-ия си плейофен мач в кариерата за повечето в историята на Predators, извади шайба от дясното си ухо през първия период. Служител го изпрати от леда за лечение.

Защитникът на Ванкувър Тайлър Майерс взе шайба в лицето при 1:35 преди края на първия мач. Майърс падна на леда и треньор се втурна да сложи кърпа на лицето му, преди да отиде с него на пейката.

Двамата защитници се върнаха за втори период.

Кенъкс могат да спечелят първата си серия от плейофи от 2020 г. по време на пандемията и първи на домашен лед след финала на Западната конференция през 2011 г.