Хеттрикът на Капризов дава победа на Уайлд с 4-3 над Шаркс, за да спре приплъзването в 3 игри
AP News | 2024-03-04 | 04:56:07

ST. ПОЛ, Минесота (АП) — Кирил Капризов записа втория си хеттрик за по-малко от две седмици, отбелязвайки промоционалния гол 3:59 минути преди края, за да изпревари Минесота Уайлд над Сан Хосе Шаркс с 4-3 в неделя вечер.

Фредерик Годро също вкара за Дивите, които надиграха Шаркс с 32-15 и спряха серия от три загуби. Филип Густавсон завърши с 12 спасявания.

Бившите центрове на Wild Микаел Гранлунд и Нико Щурм отбелязаха, за да дадат преднина на акулите с 2-0 във втория период, а Антъни Дюклер направи 3-2 за Сан Хосе откъсване без помощ само 23 секунди в третия период.

След това Капризов показа защо беше най-добрият играч на леда през цялата вечер, с изравнителен гол около две минути по-късно и победител след това с удар с ръка, който се изплъзна на вратаря на Шаркс Каапо Кахконен.

Капризов има шест хеттрика в кариерата си, включително един в плейофите, и е лидер на Wild с 29 гола този сезон.

Кахконен имаше 28 спасявания и падна до 0-7-1 в последните си осем старта. Акулите са 1-7-2 в последните си девет мача.

Уайлд се препънаха у дома след две тежки поражения на пътя, от конкурентите с уайлд кард Нешвил в четвъртък и Сейнт Луис в събота, които ги избутаха по-назад в състезанието. Те влязоха във вечерта на 12-о място в Западната конференция и на 10 точки от крайното място.

Акулите (15-39-6), които са на бърз път към петото си поредно отсъствие от плейофите за Купа Стенли, имат втория най-лош резултат в НХЛ, изпреварвайки само Чикаго. Техният процент точки е четвъртият най-нисък, откакто лигата добави дузпи през сезон 2005-06.

И двата отбора имаха само 11 налични нападатели. Wild бяха без Mats Zuccarello (лични причини) и Marcus Johansson (нараняване на долната част на тялото), след като и двамата играчи се пързаляха предната вечер. Това беше първата драскотина за Йохансон за сезона. Акулите поставиха защитника Кейлън Адисън на дясното крило на четвъртата линия, а Уилям Еклунд беше отстранен поради заболяване.

С Гранлунд, Щурм, Кахконен, Адисън и центъра Люк Кунин, акулите имаха петима бивши играчи на Минесота състав - всички от които Уайлд размениха на други отбори през последните години.

Гранлунд има три гола и четири асистенции в последните си осем мача, след като се разписа с мощна игра в началото на втория период при четвъртия точен удар на Сан Хосе. Акулите имаха седем опита през първия период.

Голът на Щурм след пробив с крак около три минути по-късно предизвика освирквания от публиката на домакините, преди Годро най-накрая да хване Уайлд на дъската при мощна игра — подпомогнат от добре изпълнен екран от Вини Летиери — за да вкара гол за първи път от 24 мача от 31 декември насам.

Sharks: Домакин на Далас във вторник.

Wild: Посещение на Аризона в четвъртък.