Хеттрикът на Тревър Мур изпраща ЛА Кингс до победа с 5-2 над Сиатъл. Кракен са елиминирани.
AP News | 2024-04-04 | 06:32:49

ЛОС АНДЖЕЛИС (АП) — Тревър Мур вкара три гола за втория си хеттрик в кариерата си, а Лос Анджелис Кингс скъсаха пропуска си от три мача, докато елиминираха Сиатъл от надпреварата за плейофите за Купа Стенли с победа с 5-2 над Кракен в сряда вечерта.

Адриан Кемп и Кевин Фиала също вкараха, а Кам Талбот направи 21 спасявания за Кингс, които дръпнаха на една точка от Нешвил за първото място за уайлдкард в Западната конференция, като прекратиха най-дългата си серия от загуби от 1-6-4 по средата на сезона, което коства поста на треньора Тод Маклелан.

Кралете поеха контрола с два гола за малко повече от четири минути от втория период от Мур, който след това осигури първия си хеттрик от ноември 2022 г. на плавно откъсване с 3:03 до игра.

Роденият в Thousand Oaks невероятно води в Лос Анджелис този сезон с 29 гола. Това е с 12 повече от предишния връх в кариерата на Мур и повече от всички негови елитни офанзивни съотборници.

Въпреки че загуби три мача в Канада през предходната седмица, за да падне от третото място в Тихоокеанската дивизия, Лос Анджелис вече е с пет точки пред Сейнт Луис за втората уайлд кард в Западната конференция със седем мача до изиграването.

Пиер-Люк Дюбоа направи три асистенции за Кингс, които изостават с три точки от Вегас за трето място в Тихия океан. Само един от последните седем съперника на Лос Анджелис в редовния сезон в момента е в плейофна позиция.

Андре Бураковски и Брайън Дюмулен отбелязаха в третия период за Kraken, които ще пропуснат плейофите за втори път през техните три сезона на съществуване.

Филип Грубауер спря 22 удара за Сиатъл, който спечели 46 мача и направи своя дебют след сезона миналата година като уайлд кард, преди да изуми шампиона от Централна дивизия Колорадо в първия кръг. Но Кракен имат само 31 победи този сезон със седем мача до изиграване.

Кемпе изведе Кралете напред в мощна игра в средата на първия период с бърз удар с китката в процепа след подаване на Виктор Арвидсон за неговия 24-ти гол.

Мур вкара във втория, когато пренасочи далечен удар на Мат Рой, за да завърши поредица, в която Кингс многократно задържаха шайбата в края на Сиатъл. След това Дюбоа намери Мур да забие мрежата малко повече от четири минути по-късно, а Мур вкара при собствен ретур, когато Грубауер не можа да улови шайбата под натиска на Арвидсон.

Бураковски вкара първия гол за Сиатъл при центриране на Оливер Бьоркстранд crease pass по време на мощна игра по средата на третия.

Фиала вкара 26-ия си гол с 9:15, за да играе при откъсване, създадено от отклоняването на стик на Блейк Лизот от опита за шамар на Уил Борген, но Дюмулен прекрати неговия Суша от 25 голове само 35 секунди по-късно, за да се задържи близо.

Нападателят на Кралете Филип Данулт пропусна третия си пореден мач заради контузия в горната част на тялото.

Кракен: в Анахайм в петък.

Кралете: в Сан Хосе в четвъртък.