Хеттрикът на Ватрано изпраща Дъкс до победа с 4-1 над Голдън Найтс
AP News | 2024-04-19 | 06:56:18

ЛАС ВЕГАС (AP) — Франк Ватрано вкара три гола и Анахайм Дъкс завърши сезона си на висока нота, побеждавайки Вегас Голдън Найтс 4-1 в четвъртък вечер.

Загубата може да изхвърли Найтс — чиято серия от три победи приключи — от третото място в Тихоокеанската дивизия и във втората уайлд кард на Западната конференция. Дестинацията на Вегас зависеше от резултата от мач, който започна малко по-късно между Лос Анджелис и Чикаго.

Головете на Ватрано му дадоха 37 за сезона, връх в кариерата. Това беше третият му хеттрик този сезон и шестият в кариерата му.

Джаксън ЛаКомб отбеляза гол и асистенция за патиците, които завършиха 27-50-5 за 59 точки. Райън Строум направи две асистенции, а Лукас Достал направи 29 спасявания. Кътър Готие направи асистенция в първия си мач в кариерата.

Нападателят на Дъкс Якоб Силфверберг, който изигра последния си мач в НХЛ след 12 сезона в лигата, се ръкува с играчи на Голдън Найтс след мача.

Джак Айхел вкара своя 31-ви гол за Найтс, а Адин Хил направи 19 спирки.

Асистенцията на Уилям Карлсон във втория период за Вегас му даде 60 точки този сезон, вторият път, в който достига марката. Той имаше 78 точки през сезон 2017-18.

Карлсон остава лидер на клуба по голове за един сезон с 43, като Джонатан Марчесо е с един по-малко въпреки 13 удара срещу патиците, включително седем към вратата. Marchessault отбеляза само един гол в последните си седем мача.

Найтс положиха съгласувани усилия, за да постигнат рекорда на Marchessault, като понякога му даваха шайбата, когато имаше по-добри възможности. Той имаше девет удара само през първия период, четири към вратата, за да изравни общия брой на патиците за първия период. Четири други изстрела бяха блокирани и един не достигна мрежата.

След нулева първа част, в която Анахайм не отправи първия си удар към вратата до 10-ата минута, двата отбора си размениха голове в пауърплей секундата. Ватрано отбеляза при 4:25, а Айхел при 18:47. Това беше деветият гол на Вегас от пауърплей този месец, изравнявайки Калгари по най-много в НХЛ.

ЛаКомб и Ватрано вкараха 29 секунди разлика в началото на третия период, за да дадат преднина на Анахайм завинаги. Последният гол на Ватрано дойде след 15 секунди преди края на празна врата с Найтс в мач 6 на 4.

Защитителят на Дъкс Уилям Лагесон се пързаля в своя мач 100 в кариерата.