Хейм Хоумърс с 4 RBIs, докато Рейнджърс печелят с 12-8 и свалят Астрос до 4-11
AP News | 2024-04-13 | 05:32:19

ХЮСТЪН (AP) — Джона Хейм хоумира и кара в четири ръна, а Тексас Рейнджърс победи Хюстън с 12-8 в петък вечер, за да свали Астрос седем мача под .500 за първи път от осем години.

Евън Картър добави три попадения, докато Рейнджърс натрупа преднина от 12-3 до шестия ининг.

Хюстън падна до 4-11. Астрос не са били от много мачове под 0,500, откакто бяха 22-29 преди победата на Memorial Day през 2016 г., сезон, в който паднаха до 20-29 преди серия от пет победи.

При първото си гостуване в Хюстън след седмия мач от миналогодишните AL Championship Series, защитаващият титлата си Рейнджърс се възстанови, след като постигна само едно попадение в четвъртък, след като бяха изключени за първи път този сезон при загуба с 1-0 от Оукланд.

Те надскочиха J.P. France (0-2) с осем попадения и осем ръна само за четири ининга в трети пореден мрачен старт за екипа на Хюстън. Ударът на Хейм от три ръна в трети ининг от шест ръна изведе Рейнджърс със 7-1.

Астрос загубиха четири поредни мача за втори път през този млад сезон и допуснаха 36 ръна в последните си три мача.

Тексасският титуляр Дейн Дънинг (2-1) отбеляза пет попадения и три ръна в пет ининга за победата.

Кайл Тъкър спечели два пъти и караше в три ръна, а Джейк Майерс добави три RBI за Astros. Йордан Алварес беше удрян два пъти в петък. Той взе първи без инцидент, когато Дънинг го блъсна по крака в третия, но изгледа Брок Бърк, след като вътрешен удар го удари по лакътя в седмия.

Тъкър изпрати следващото си подаване във второто тесте в лявото поле и го промени със силно обръщане с прилеп. Астрос вкара още три ръна в този ининг, за да намали преднината до 12-8. Но Астрос бяха изключени през останалата част от пътя.

Мачът беше равен 1-1, когато Рейнджърс поеха преднина на базата на Франция, заредена с поход на Джош Смит с един аут в третия.

След това Уайът Лангфорд се отдели на линията в лявото поле, за да изпрати още два ръна у дома. Грешка на левия полеви играч Маурисио Дубон при играта остави бегачите на второ и трето място.

Хейм го последва със своя хоумър до второто тесте в лявото поле, за да увеличи преднината.

Картър удари сингъл на RBI в четвъртия, а Рейнджърс вкара четири в шестия, за да увеличи преднината до 12- 3 преди късния скок на Хюстън.

ТРЕНЬОРСКАТА СТАЯ

Рейнджърс: 1B Натаниел Лоу (десен наклонен удар) отиде 0 за 4 с рън, отбелязан в първия си рехабилитационен мач за Double-A Frisco Петък вечер.

Астрос: 3B Алекс Брегман беше извън състава поради неразкрито заболяване. … RHP Джъстин Верландър е планиран да направи своя втори и вероятно последен рехабилитационен старт за Double-A Corpus Christi в събота вечер. Трикратният носител на наградата Cy Young откри сезона в списъка с контузени с възпаление на дясното рамо.

Texas LHP Andrew Heaney (0-2, 7.56 ERA) се противопоставя на RHP Ronel Blanco (2-0, 0.00), когато серията продължава в събота.