Хименес Хоумърс ще подкрепи Крошет, докато Уайт Сокс победи Кардиналс с 5-1
AP News | 2024-05-05 | 23:08:34

ST. ЛУИС (AP) — Елой Хименес Хоуред и Гарет Крошет хвърлиха шест ефективни ининга, за да помогнат на Чикаго Уайт Сокс да победят с 5-1 над Сейнт Луис Кардиналс в неделя.

Чикаго загуби 14 от първите си 16 мача на път през този сезон, Пол ДеДжонг добави дубъл за Уайт Сокс, който спечели първата си серия на път за сезона. ДеЙонг прекара седем сезона в Сейнт Луис от 2017-2023 г.

Уилсън Контрерас се присъедини към Сейнт Луис, който загуби четири от пет.

Хименес записа своя четвърти отсечка за сезона облекчаващият Джовани Галегос (2-1), за да направи равен резултат 1-1, водещ след седмия ининг. Устремът даде тласък на изблик от четири ръна.

Crochet (2-4) позволи едно бягане при три удара. Той се отказа от 16 спечелени ръна в 16 2/3 ининга в предишните си четири старта. Той удари шест и не направи удар.

Крочет, който пропусна целия сезон 2022, след като претърпя операция на Томи Джон, има 53 удара през сезона и е първият питчър от Чикаго, преминал 50 удара над първите си осем старта.

Роби Гросман и Гавин Шийтс отбелязаха по две попадения за Уайт Сокс,

Св. Луис падна до 5-14 в дневните мачове този сезон.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ:

Чикаго: Поставен INF Дани Мендик в 10-дневния списък с контузии поради стягане в долната част на гърба. Преместването е със задна дата до четвъртък.

Св. Луис: OF Дилън Карлсън стартира за първи път за годината, след като получи разтежение на рамото късно по време на пролетната тренировка.

Уайт Сокс: Все още не е обявен титуляр за първия от серия от три мача в понеделник вечер в Тампа.

Cardinals: RHP Кайл Гибсън (2-2, 3.79) ще се изправи срещу Ню Йорк Метс LHP Sean Manaea (1-1, 3.07) в първия от три -серия от игри в Сейнт Луис. Гибсън отбеляза най-високите си девет за сезона за седем ининга при победа с 2-1 над Детройт във вторник.