Hischier вкарва гол за пауърплей, за да прекъсне равенството, поведе Devils над Canadiens с 4-3
AP News | 2024-02-24 | 23:56:06

НЮАРК, Ню Джърси (AP) — Нико Хишиер събуди анемичната силова игра на Ню Джърси, като отбеляза с 6:27 за игра и падането Дяволите победиха Монреал с 4-3 в събота, за да пратят канадците до петата им поредна загуба.

Джеспер Брат, Тимо Майер и Ондрей Палат също отбелязаха, когато Дяволите прекъснаха серия от две загуби и спечелиха за втора време в пет игри. Нико Доус направи 23 спасявания и извади малко късмет, когато Джош Андерсън удари греда при пробив.

Брат добави застрахователен гол три минути след гола на Хишиер и той беше необходим, когато Ник Сузуки отбеляза гол за своя отбор 22-ри за сезона и втори за мача с 1:51 до игра.

Брендън Галахър също вкара за канадците, които загубиха 7 от 8. Джейк Алън направи 20 спасявания за Монреал, което може би го демонстрира с наближаването на крайния срок за търговия следващия месец.

19-ият гол на Хишиер за сезона скъса равенство 2-all и беше едва третият гол на Дяволите за пауърплей в последните им 48 опита. Те бяха 0 за 12 в последните три мача. Дойде със Сузуки в наказателното поле за удар на Хишиер.

След като надиграха Дяволите с 10-5 в нулевата първа част, Монреал два пъти поведе с един гол през вторите 20 минути, само за да види Ню Джърси да изравни резултата.

Галахър откри резултата в 3:06 с удар между кръговете, който беше създаден от съотборниците по линията Джейк Еванс и Андерсън.

Майер изравни мача малко повече от две минути по-късно, като вкара отличен пас от страничните табла на защитника Кевин Бал, първата от двете му асистенции.

Сузуки отбеляза първия си гол при 13:07. Това дойде при бърза контраатака, предизвикана от паса на защитника Джон Ковачевич към Коул Кофийлд на синята линия на Дяволите и последвал напречен пас към отворения капитан на Канадиънс за удар покрай Доус.

Палат изравни играта с 2:10 до края на втория период, като рикошетът на Саймън Немек стреля покрай Алън, който беше скрит от Джак Хюз.

Канадци: Домакин Аризона във вторник вечер.

Devils: Домакин на Тампа Бей в неделя.