Хишиър, Мърсър и Маклауд отбелязаха по 2 гола, докато Дяволите победиха Кепитълс с 6-3
AP News | 2024-01-04 | 05:40:48

ВАШИНГТОН (AP) — Нико Хишиър, Доусън Мърсър и Майкъл Маклауд отбелязаха по два гола, а Ню Джърси Девилс победиха Вашингтон Capitals 6-3 в сряда вечер.

Hischier също имаше асистенция, докато капитанът на Ню Джърси събра три точки в навечерието на своя 25-ти рожден ден. Голямата вечер на Мърсър дойде, когато той изигра своя 200-ти пореден мач, за да започне кариерата си в НХЛ.

Първият гол на Маклауд дойде при въртящ се удар отзад, след като нанесе попадение, за да принуди обрат, а вторият му резултат ефективно го заледи късно. Нико Доус направи 23 спасявания, за да вземе втората си победа в две участия, откакто беше повикан миналия месец.

Дяволите се възстановиха от капитулирането на преднина от два гола и спечелиха за четвърти път в пет мача.

Те го направиха без нападателите Тимо Майер и Ондрей Палат, последният от които беше изненадваща драскотина с контузия в долната част на тялото. Въпреки нарастващите някои значителни отсъствия, Ню Джърси намери известна последователност и изпревари Вашингтон в класирането, премествайки се в място за уайлд кард в Източната конференция.

Евгений Кузнецов записа гол и асистенция, а Конър Макмайкъл и Джон Карлсън също отбелязаха за Столичани. Кузнецов сложи край на суша от 10 точки и 11 мача с отбелязване на голове.

Хънтър Шепърд допусна шест гола при 26 изстрела в началото на второто полувреме на двубой, след като Вашингтон спечели Питсбърг във вторник вечерта. Алекс Овечкин удължи точковата си серия до три мача с две асистенции.

Ветеранът нападател Макс Пасиорети направи дебюта си в Кепитълс, изигравайки първия си мач в НХЛ от близо година, откакто скъса повторно дясното си ахилесово сухожилие. Той замени Хендрикс Лапиер в състава.

Поради контузии Ню Джърси облече 11 нападатели и седем защитници. Нападателят Къртис Лазар се завърна, след като пропусна последните три мача и беше един от 11 различни играчи на Devils, записали точка.

Devils: Домакинът Конър Бедард и Чикаго Блекхоукс в петък .

Кепитълс: домакин на Каролина Хърикейнс в петък, давайки шанс на Пасиорети да се изправи срещу последния си отбор.