Хишиер има 4 точки, докато Дяволите отбелязаха 7 поредни гола, за да победят Шаркс със 7-2
AP News | 2024-02-28 | 08:32:18

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Нико Хишиер отбеляза гол и три асистенции, Джак Хюз добави гол и две асистенции и Ню Джърси Девилс победиха Сан Хосе Шаркс със 7-2 във вторник вечер.

Ню Джърси отбеляза седем поредни гола, след като изоставаше с 1-0 и се подобри до 16-10-2 като гост. Дяволите, които загубиха три от четири, се намират на пет точки от място в плейофите.

Джеспър Брат, Кевин Бал, Колин Милър, Брендън Смит и Доусън Мърсър също вкараха за Ню Джърси. Тимо Майер направи две асистенции при завръщането си в Сан Хосе.

Нико Щурм и Джъстин Бейли отбелязаха за Сан Хосе.

Последно поставените Шаркс отпаднаха шест от седем — и загубиха титулярния вратар Макензи Блекууд в края на първия период, след като той спря всичките 13 удара, срещу които се изправи. Отборът обяви, че Блекууд, който не се върна на пейката, ще пропусне остатъка от мача, но не посочи причина.

Kaapo Kahkonen влезе с мача все още без голове, но допусна седем гола като релеф.

При загубата на Devils с 1-0, Bratt вкара своя водещ 22-ри гол за отбора три минути след началото на втория период, играейки улавяне с Майер при 2-на-1, преди да завърши в отворена мрежа, след като Майер достави точен пас от бекхенд. В последвалата смяна Хюз извади пас от Хенри Трун на синята линия на Дяволите и победи Кахконен при пробив.

Голът на Бахл направи 3-1 в третия, а след това Ню Джърси натрупа още четири в първите осем минути на последния период. Треньорът на Шаркс Дейвид Куин извика таймаут, за да се обърне директно към отбора си, след като Хишиер вкара седмия гол на Дяволите.

Sturm изведе Шаркс напред с 1-0 в края на първия период.

Майер, който прекара седем сезона с Шаркс и имаше пет кампании с 20 гола, се завърна в Сан Хосе за първи път от беше търгуван за Ню Джърси миналия февруари. Майер смяташе, че е имал мощен гол през втория период, но той не беше зачетен, след като Шаркс предизвикаха засада.

Дяволи: Посетете Анахайм Дъкс в петък.

Акули: домакин на патиците в четвъртък.