Хищниците използват трети период с 3 гола, за да предотвратят Wild 3-2
AP News | 2024-01-26 | 06:08:34

ST. ПОЛ, Минесота (AP) — Александър Кериър и Филип Форсберг вкараха в разлика от 35 секунди, за да открият трети период с три гола, Юусе Сарос направи 22 спасявания и Нешвил Предейтърс се върнаха, за да победят Минесота Уайлд с 3-2 в четвъртък вечер.

Роман Джоузи добави 10-ия си гол за сезона и направи асистенция, докато Райън О'Райли направи две асистенции за Нешвил. Хищниците бяха загубили три от четири, но имат 21-11-1 в последните си 33 мача. Те влязоха в деня с пето място в НХЛ по точки от 18 ноември, след като започнаха сезона с 5-10-0.

Йоел Ериксон Ек вкара своя най-добър 21-ви гол за отбора за сезона за Минесота и Мат Болди получи своя 16-ти. Филип Густавсон спря 25 удара за Уайлд, който прекъсна поредицата си от три победи. Минесота имаше 14-0-1, когато водеше след два периода.

Ериксон Ек откри резултата в средата на втория период на силовата игра. Кирил Капризов излезе с шайбата в процепа и отправи удар, който отклони коляното на Ериксон Ек покрай Сарос.

Ериксон Ек има голове в три поредни мача и поредица от точки до шест мача, в които има шест гола и пет асистенции.

Четвъртият гол на Carrier за сезона изравни резултата само 1:44 след третия и Форсберг добави своя водещ в отбора 23-и гол за сезона.

Carrier беше съвсем сам, след като получи пас от стената от съотборника Яков Тренин. Той нанесе бърз удар от страна на високия стик. По-малко от минута по-късно Форсберг отрази точков изстрел на Йоси покрай Густавсон.

Йози добави втория си гол в три мача, когато ударът му от точката намери път, когато О'Райли и защитникът Брок Фабер скочиха и екранизира Густавсон.

Болди вкара в силовата игра с малко под четири оставащи минути.

Минесота беше 2 за 4 с предимство на човека.

Хищници: Играйте в Едмънтън в събота.

Wild: Домакин на Анахайм в събота.