Хищниците продължават победната си серия до 6 мача с победа с 4-1 над Сенаторс
AP News | 2024-02-28 | 06:02:49

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Роман Джоси отбеляза два гола и асистенция, докато Нешвил Предейтърс удължиха победната си серия до шест мача с Победа с 4-1 над Отава Сенаторс във вторник вечерта.

Густав Никвист отбеляза гол и две асистенции, Майкъл Маккарън също вкара, а Юусе Сарос направи 24 спасявания за Хищниците. Нешвил се завърна след гостуване, в което спечели и петте мача, като за първи път в историята на франчайза се класира 5-за-5 далеч от дома.

Дрейк Батерсън вкара, а Йоонас Корписало направи 32 спасявания за Отава, който не успя да запише удар към вратата в третия период и загуби за втора поредна вечер, след като падна с 6-3 във Вашингтон в понеделник.

Макарън откри резултата в 3:23 на първия период. Той има точки в най-добрите три поредни мача в кариерата си.

Josi го последва в 5:44, отбелязвайки еднократен гол точно от вътрешната страна на синята линия при силово разиграване.

Батерсън намали преднината на Нешвил до гол при 1:02 оставащо време при първото, вкарвайки при удар от високото място, също и при силово разиграване.

Йоси отбеляза отново при оставащо 1:29 във втория. Той влезе отляво и отправи бърз удар с китката високо към далечната страна покрай Корписало. Усилието от два гола съвпадна с връх в кариерата на капитана на Нешвил.

Нападателят на Сенаторс Джош Норис напусна играта осем минути след втората част, след като се сблъска с Коул Смит от Нешвил зад мрежата на Отава и след това удари задната греда на рамката на вратата. Той не се върна поради нараняване на горната част на тялото.

Найкуист вкара с 6:48 оставащи в третия.

Сенатори: Домакин Аризона в петък.

Хищници: Домакин Минесота в четвъртък .