Хищниците удължиха точковата серия до 14 мача с победа с 4-1 над Кракен
AP News | 2024-03-17 | 06:48:19

СИАТЪЛ (AP) — Роман Йоси вкара два пъти в първите 10 минути на третия период, Филип Форсберг отбеляза своя 35-и гол за сезона в празна врата с 1:20 до края и Нешвил Предейтърс удължиха поредицата си от точки до 14 мача с победа с 4-1 над Сиатъл Кракен в събота вечер.

Поредицата е втората най-дълга във франчайза история, което се равнява на серия от 14 мача през сезон 2015-16. Нешвил спечели точки в 15 поредни мача през сезон 2017-18, период, през който отбеляза 14-0-1.

Хищниците имат 12-0-2 през този период и затвърдиха контрола си на върха място с уайлд кард в Западната конференция.

Josi направи равенство 1-1, когато вкара 9 секунди в пауърплей на Нешвил в 3:59 от периода. Вторият гол на Джоузи дойде след лице в офанзивна зона и ударът му от синята линия победи Филип Грубауер от Сиатъл, който беше скрит в играта.

Това беше вторият мач за Джоси с много голове през последните няколко седмици, след като той вкара два гола при победата над Отава, което беше шестият мач като част от поредицата от точки на Нешвил.

Томи Новак също вкара своя 14-и гол за сезона в първия период след щастливо отскачане, когато пасът му удари скейта на защитника на Сиатъл Джъстин Шулц и се изплъзна покрай Грубауер. Марк Янковски и Райън Макдона направиха по две асистенции.

Сиатъл загуби четвъртата си поредна загуба – всички у дома – и може би официално е отпаднал от периметъра на преследването за място с уайлд кард в Западната конференция. Грубауер направи 26 спасявания, а Андре Бураковски вкара единствения гол на Сиатъл в последните секунди на мощна игра в началото на третия период. Но това беше всичко, което Сиатъл успя да постигне, тъй като остана на девет точки зад Вегас с 16 мача до края.

Юсе Сарос от Нешвил изглеждаше уязвим в началото, но Сиатъл не успя да реализира няколко добри положения в началните минути, включително защитникът Джейми Олексиак, който удари гредата. Но Хищниците свършиха добра работа в защита, като ограничиха шансовете за гол на Сиатъл и Сарос направи ключовите спирания, когато беше необходимо.

Сарос завърши с 22 спасявания.

Сиатъл беше без топ защитника Винс Дън за петата поредна игра и нападателят Джейдън Шварц пропусна третия си пореден мач. И двамата имат наранявания в горната част на тялото.

Хищници: Домакин на Сан Хосе във вторник.

Кракен: Домакин на Бъфало в понеделник.