Хит звездата Джими Бътлър има изкълчени връзки в коляното, ще бъде извън игра за няколко седмици
AP News | 2024-04-18 | 22:57:48

МАЯМИ (AP) — Резултатите са готови: Джими Бътлър е аут.

Бътлър няма да може да играе за Маями Хийт в победа или друг мач в петък вечерта срещу Чикаго Булс в турнира за игра на НБА поради контузия на дясното коляно, която ще го отстрани за няколко седмици.

An Изследването с ядрено-магнитен резонанс в четвъртък показа, че той е изкълчил MCL лигамента, нараняване, което обикновено отнема поне четири седмици или повече, за да се излекува.

Това означава, че ако Маями спечели в петък, пак няма да има Бътлър за рунд 1 плейофен мач с Бостън Селтикс — плашещ мач, дори ако Бътлър беше здрав. Бостън, най-добрият поставен в плейофите, завърши с 18 мача пред Маями и направи 3-0 срещу Хийт през редовния сезон.

„Ще направим това по трудния начин“, каза треньорът на Хийт Ерик Споелстра в Филаделфия в сряда вечерта, когато Бътлър изигра по-голямата част от мача, след като се нарани, а Маями загубиха със 105-104 – пропускайки шанса да бъде поставен под номер 7 на Изток. „Това трябва да е пътят в момента.“

Сега пътят става много по-труден за действащите шампиони от Източната конференция.

Бътлър беше контузен през първата четвърт на мача във Филаделфия, сграбчвайки коляното от очевидна болка и накуцвайки през останалата част от играта състезание — но оставайки в играта през по-голямата част от пътя. Той игра 40 минути, завършвайки с 19 точки, четири борби, пет асистенции и пет отнети топки.

Неговата мобилност изглежда се влоши с течение на играта и Spoelstra каза след мача, че коляното на Бътлър става все по-твърдо и по-твърдо. Бътлър беше 2 за 4 от пода, когато се нарани – след това само 3 за 14 в останалата част от играта.

„Мислех, че адреналинът ще се повиши и ще мога да се движа“, каза Бътлър след мача. „И просто не беше така. Не бях в състояние да направя нищо от двете страни на топката и мисля, че ни нараних повече, отколкото ни помогна, всъщност. .

Маями беше без титулярния страж Тери Розиър от две седмици поради контузия във врата и ще играе без него отново в петък. Стрелящият гард Дънкан Робинсън пропусна 10 от последните 15 мача на Маями заради проблем с гърба, а в петте мача, в които игра през този период, той беше очевидно засегнат – стреля само 6 за 26 (23%) от 3 точки. За кариерата си той е 40% стрелец отвъд дъгата.

„Имаме опит с това“, каза центърът на Heat Бам Адебайо относно играта с къси ръце. „Най-голямото нещо за нас е да се обединим един около друг и да получим W.“