Хийт получи 28 от Херо, 22 от Адебайо и топ Рокетс 120-113
AP News | 2024-01-09 | 05:25:20

МАЯМИ (AP) — Тайлър Херо вкара 28 точки, Бам Адебайо завърши с 22 точки и 12 борби, а Маями Хийт надмина Хюстън Рокетс 120-113 в понеделник вечер.

Кевин Лав вкара 15 точки за Маями, докато Дънкан Робинсън и Хайме Джакес младши имаха по 14 за Хийт. Джош Ричардсън завърши с 12 за Маями. Адебайо отбеляза 10 от точките си през четвъртата четвърт.

Фред ВанВлийт поведе всички голмайстори с 32 точки за Рокетс, които започнаха гостуване от шест мача. Алперен Сенгун вкара 22 точки и грабна 11 борби за Хюстън, който получи по 11 точки от Кам Уитмор и Джалън Грийн. Хюстън беше без Дилън Брукс (десен наклонен удар) за седми пореден мач.

Хийт бяха без Джими Бътлър за осми път в последните девет мача, докато той продължава да се възстановява от изкълчване на ставата на пръста на десния крак; Маями се подобри до 6-2 в тези осем отсъствия. Хийт загуби Кайл Лоури през третата четвърт, след като той изглежда нарани лявата си ръка или китка, докато защитаваше опит за слагане на Ван Влийт – негов бивш съотборник в Торонто и съотборник в задното поле в отбора за титлата на Раптърс през 2019 г. в НБА.

Хюстън е 18-17 в 35 мача – много далеч от това, където Рокетс бяха в този момент през последните три сезона. Те бяха 11-24 през 2020-21 и 10-25 както през 2021-22, така и през 2022-23, по пътя към крайните общи резултати от 17, 20 и 22 победи през тези сезони.

„За мен не съм изненадан или щастлив“, каза треньорът на Рокетс Име Удока. „Те се включиха от Ден 1 и след като видите състезателната страна, начина на мислене, знаете, че имате правилните момчета там. Имахме пет или шест мача, които можехме да обърнем по друг начин.”

Хийт водеха за 20:48 на първото полувреме, Рокетс водеха само с 1:26 в този 24-минутен период, но таблото не показва такова несъответствие. Хюстън победи Маями с 8-0 в последното 1:27 на полувремето и отборите отидоха на почивката равенство 59-59.

Това беше едва второто равенство на полувремето за сезона и за двата отбора.

Но Маями никога не изоставаше през второто полувреме. Herro вкара тройка при 4:09 оставащи точки в третия за първата двуцифрена преднина за вечерта от двете страни — 85-75 — и в крайна сметка Heat достигна 15 в четвъртия.

Rockets: Посетете Чикаго в сряда.

Жега: Домакин на Оклахома Сити в сряда.