Ходжсън умолява суровите фенове след загубата на Палас. Нюкасъл се събира за равенство 4-4 срещу Лутън
AP News | 2024-02-03 | 20:49:33

ЛОНДОН (АП) — Позицията на Рой Ходжсън в Кристъл Палас изглежда все по-нестабилна след поредния слаб резултат и последната проява на гняв и разочарование от феновете на клуба в събота.

Загубата с 4-1 от съперника Брайтън във Висшата лига стана още по-лоша, като видяхме звездния играч Майкъл Олисе да накуцва само осем минути след влизането си като резерва, привържениците издигнаха друг банер, протестиращ срещу ръководството на клуба и някои от играчите след това размениха думи с гневните фенове след последния съдийски сигнал.

76-годишният Ходжсън може би не се хареса повече на феновете след мача, като зае страната на съсобственика и председател на Palace Стив Париш.

„Мисля, че е грубо, мисля, че е грешно“, каза мениджърът на Палас за протестите, които започнаха по време на мача с 5-0 срещу Арсенал преди две седмици. „Разбираме, че феновете са недоволни, победихме тежко в Арсенал и дойдохме тук, а нашите фенове очакваха да спечелим мача и загубихме с 4-1. Би било нереалистично да се очаква те да се приберат щастливи след това и нереалистично също да се мисли, че феновете няма да протестират. Всичко, което мога да кажа е, че правим всичко възможно.“

В ден с много резултати във Висшата лига, изпълнен с късни завръщания, победата на Брайтън се открои с липсата на драма.

В ранния мач защитникът на Евертън Джарад Брантуейт изравни с глава в добавеното време, за да спаси равенството 2-2 с Тотнъм, след като Ричарлисън отбеляза два гола срещу бившия си отбор.

След това Нюкасъл спечели от две голове по-малко през второто полувреме, за да се събере за дивото равенство 4-4 у дома срещу Лутън, а борещият се за изпадане Бърнли също изтри пасива от два гола, за да завърши 2-2 срещу гостуващия Фулъм.

Астън Вила имаше шанс да се изкачи над Тотнъм на четвърто място, когато по-късно игра срещу последния Шефилд Юнайтед.

Палас е само с пет точки над зоната на изпадащите и вземането на решения от Ходжсън също беше под въпрос, след като Олизе издържа само осем минути, след като влезе като резерва през второто полувреме, когато отборът му вече губеше с 3-0. Олизе се бореше с контузия, но Ходжсън защити решението да го включи и каза, че медицинският щаб на отбора го е разрешил да играе 45 минути.

„Казаха ни, че не е добра идея да го стартираме, но той е добре за пейката и можете да го използвате от пейката и това направихме“, каза Ходжсън. „Няма смисъл да стоя тук и да говоря за ретроспекция.“ ___