Хофер спря 33 изстрела, съседите отбелязаха 2 при победата на Сейнт Луис Блус с 3-1 над Бъфало Сейбърс
AP News | 2024-02-10 | 22:48:06

БЪФАЛО, Ню Йорк (AP) — Джоел Хофер спря 33 изстрела, Джейк Нейгорс отбеляза два пъти и Сейнт Луис Блус се завърнаха от празничната си седмица с победа с 3-1 над Бъфало Сейбърс в събота.

Джордан Киру вкара зелената светлина 4 1/2 минути след втория период и сините отпаднаха след Загуба с 1-0 от Кълъмбъс на 30 януари, спечелени шестата им от седем срещи.

Кайл Окпосо бе признат за единствения гол на Бъфало, след като беше последният играч на Сейбърс, който докосна шайбата, преди защитникът на Блус Матю Кесел да засече опита си за изчистване от скейта на съотборника си Оскар Сундквист и в мрежата.

Ukko-Pekka Luukkonen спря 23 изстрела и падна до 6-5 в последните си 11 старта, въпреки че допусна 19 гола през този период. Бъфало загуби две поредни и отбеляза два гола, откакто се завърна от почивката си със загубата с 1-2 у дома от Далас във вторник.

Kyrou отбеляза своя 15-и гол за сезона 4:32 във втория период и 3:41 след като Okposo изравни мача. Голът дойде след щастливо отскачане.

При опит да захрани Павел Бухневич отдясно на мрежата, пасът на Колтън Парайко вместо това се отби от таблата, от Луукконен и директно до Киру, който нанесе удар в дясната греда.

Съседи , със своя 16-и за сезона, откри резултата с пауърплей гол 12:53 в първия период. Пропускът на сините нападател Робърт Томас през центъра вместо това се отби от Бухневич отляво на мрежата, където съседите го изчистиха в отворената страна.

Съседите подпечатаха победата, като превърнаха рикошета от удара на Брейдън Шен с 1 :57 остават. Каспери Капанен направи асистенция за гол при завръщането си, след като пропусна седем мача поради контузия в долната част на тялото.

Сините хванаха почивка с оставащи 3:45, когато преглед на видео анулира двойна малка дузпа за висок удар срещу Парайко, който хвана нападателя на Бъфало Джордан Грийнуей през устата, докато се бореше за шайбата пред Сейнт Луис нето. Длъжностните лица изтриха дузпата, като решиха, че Грийнуей е бил с наведена глава, когато е бил ударен от Парайко.

Бавното начало продължава да бъде основна причина за трудностите на Бъфало в сезон, в който отборът вече е застрашен да удължи своята рекордна суша в плейофите в НХЛ за 13-и пореден сезон. Сейбърс паднаха до 6-22-3, когато допуснаха откриващия гол.

Те влязоха в мача, като допуснаха най-лошите 63 гола в НХЛ в началния период и се класираха на 30-то място в лигата с отбелязани 35.

Блус: Играйте на Монреал Канадиънс в неделя.

Сейбърс: домакин на Лос Анджелис Кингс във вторник.