Хогард вкарва 23, Мичиган Стейт се връща, за да победи номер 10 Илинойс 88-80
AP News | 2024-02-10 | 00:00:35

ИЗТОЧЕН ЛАНСИНГ, Мичиган (AP) — A.J. Хогард имаше 23 точки и нула обърквания, за да поведе Мичиган Стейт над номер 10 Илинойс 88-80 в събота.

Спартанците (15-9, 7-6 Голямата десетка) се събраха от дефицит от осем точки над последните шест и повече минути, за да спечели победата и да се върне от загубата с 59-56 от Минесота по-рано тази седмица. Малик Хол имаше 22 точки, а Тайсън Уокър вкара 19.

Играта за три точки на Хогард при оставащи 4:10 направи всичко 72, 13-ото равенство в мача. Малко след това Мичиган Стейт отбеляза осем поредни точки, за да поеме контрола.

След като пропуснаха наказателни удари в края на загубата от Минесота във вторник, Спартанс се възползваха от линията, като Хогард направи 12 от 13, а Хол се навърза при 7 от 9 наказателни удара.

Борбеният Илини (17-6, 8-4) не успя да запази преднина в края на втория пореден мач. Те водеха в Небраска с 10 с 3:29 оставащи в неделя, преди да трябва да отидат в продължения, за да осигурят победа.

Терънс Шанън-младши имаше 28 точки за Илинойс, а Коулман Хоукинс вкара 14. Маркъс Домаск беше задържан на 12 точки - осем под средното за него в конферентните игри.

Мичиган Стейт водеше с 44-41 след силно оспорвано първо полувреме с шест смени на преднината — двата отбора водеха повече от девет минути — и шест равенства.

Хол имаше 11 точки, а Хогард вкара 10 през първото полувреме, докато Шанън носеше Илини с 16 точки, превъзхождайки всеки от своите съотборници с поне двуцифрено число.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Илинойс: Загубата на преднина в края на мачовете се превърна в проблем за треньора Брад Ъндърууд.

Щат Мичиган: Отборът на Том Изо може никога да не се върне към предсезонното си класиране на № 4, но започва да играе по-близо до потенциала си в точния момент.

КАКВО КАЖЕТЕ?!

Хоукинс беше повикан за технически преглед, защото каза нещо на тълпата след него тройка в началото на първото полувреме. Джейдън Акинс от Мичиган Стейт извади техническа за подигравка с пейката на Илини, след като отбеляза тройка 49 секунди преди полувремето.

ЗНАЧЕНИЯ ОТ АНКЕТАТА

Илинойс спечели класирането в топ 10 в първото проучване от февруари за първи път от 2006 г. и след единствения си мач за седмицата отборът вероятно ще попадне в топ 25 на AP .

Илинойс: домакин на Мичиган във вторник вечер.

Щат Мичиган: гостуване на Пен Стейт в сряда.