Хол, Клемсън победи номер 3 в Северна Каролина 80-76 по пътя към укрепване на резюмето на NCAA
AP News | 2024-02-07 | 04:49:04

ЧАПЪЛ ХИЛ, Северна Каролина (AP) — Пи Джей Хол имаше 25 точки заедно с връщането на зелена светлина с 3:14 напусна, когато Клемсън оцеля след продухването на преднината от 16 точки, за да зашемети номер 3 в Северна Каролина с 80-76 във вторник вечерта, спечелвайки главна победа за отбор, който се бори да подобри шансовете си в турнира на NCAA.

Джозеф Жирар III добави 21 точки за Тигрите (15-7, 5-6 Конференция на Атлантическото крайбрежие), включително огромна тройка при 2:09 след коша на Хол. Това беше част от пробив със 7-0, който осигури достатъчно, тъй като Тигрите никога не изоставаха, но трябваше да се борят до последните секунди, за да осигурят победата срещу Тар Хийлс (18-5, 10-2), които излизаха от емоционален победа в съперничеството срещу No. 9 Duke три дни по-рано.

Клемсън загуби първите си 59 мача в Чапъл Хил, преди да пробие през 2020 г. за победа в продължение. Сега тигрите спечелиха две от трите пътувания тук оттогава, подхранвани от силното представяне на Хол след затруднения при загубата у дома миналия месец (10 точки при стрелба 4 за 13).

Хол вкара две наказателни удара с 4,6 секунди до края, подпечатвайки победа, която накара Иън Шифелин (14 точки, 11 борби) да се присъедини към няколко играчи на Тигрите, които махаха за сбогом на публиката на UNC, докато прескачаха пътя си към тунела след клаксона.

Armando Bacot имаше 24 точки и 13 борби, за да поведе UNC, докато RJ Davis добави 22. Но Tar Heels стреляха само 36,9% и направиха 9 от 27 тройки.

Това беше подходящ резултат, като се има предвид как Тигрите пренесоха действието от началните последователности. Тигрите удариха първите си пет удара и стигнаха до преднина от 15-2 след тройка на Хол, която накара треньора на UNC Хюбърт Дейвис да изгори таймаут по-малко от 3½ минути след началото на мача.

Тигрите запазиха тази разлика двуцифрени цифри през по-голямата част от първото полувреме, достигайки до най-голямата си преднина при 41-25 при оставане на Джак Кларк с 2:31 преди почивката. едно и две притежания. Харисън Инграм достигна с оспорвана тройка от корнер при 4:17, за да изравни играта на 70, но Тар Хийлс така и не успяха да изпреварят Тигрите.

Клемсън: Тази игра представлява голяма възможност за Тигрите, когато става въпрос за подобряване на позицията им за турнира NCAA. Класирани под номер 39 от KenPom и заемащи 37-мо място в мрежата, Тигрите бяха с 3-4 в мачове от Квадрант 1, които оглавяват следсезонното резюме, включително срещу номер 16 Алабама през ноември. Но имаше само две възможности за Q1, останали в графика с тази игра и пътуване до Уейк Форест на 9 март.

UNC: Tar Heels нямаха топ резерва Сет Тримбъл поради горната част на тялото контузия и повечето редовни играчи извън Bacot се бориха в нападение. Дейвис се нуждаеше от 22 удара, за да постигне резултата си и се насочи към безсмислена тройка при последното притежание на UNC, докато другият титуляр Кормак Райън успя да постигне две точки при стрелба 1 за 10.

Клемсън: Тигрите гостуват на Сиракуза в събота.

UNC: Tar Heels гостуват на Маями в събота.