Холмгрен от Тъндър побеждава Валансиунас от Пеликанс в централния мач, за да помогне на OKC да поведе с 2-0
AP News | 2024-04-25 | 08:48:06

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Новобранецът от Тъндър Чет Холмгрен спечели централния си мач с Йонас Валанчунас и помогна на Оклахома Сити да победи Ню Орлиънс Пеликанс 124 -92 в мач 2 от плейофната им серия от първия кръг в сряда вечер.

Холмгрен имаше 26 точки и седем борби, когато Тъндър поведе с 2-0. Той направи 9 от 13 гола от игра, за да подкрепи усилието на Шай Гилгеус-Александър от 33 точки.

„Той беше наистина добър“, каза Гилгеус-Александър. „Той беше в действията, измъкна се от тях и след това постави защитата им в безизходица почти цяла нощ. И той правеше удари, слагаше го. Той беше A-plus тази вечер със сигурност.

Валанчунас вкара 11 точки през първите три минути, но след това нанесе малко щети. Той завърши с 19 точки и седем борби.

Двамата предлагат контрастиращи стилове.

Holmgren, посочен като 7-foot-1 и слаб 208 паунда, е центърът на новата ера който хвърля тройки и може да защити всяка позиция. Той е финалист за Новобранец на годината и един от най-добрите блокиращи удари в лигата.

Валанчунас е 7-футов, 270-фунтов традиционен голям мъж. Той е тромаво присъствие, което е най-доброто от себе си, наказвайки опонентите си близо до обръча.

Валанчунас отбеляза 5 от 7 гола от игра през първата четвърт, но 3 от 7 в останалата част от мача.

„Очевидно е, че той е добър играч и е уверен в способностите си“, каза Холмгрен. „Те отиват при него на поста, опитвайки се да го накарат да направи някои игри там долу и моята работа е да направя тези игри възможно най-трудни. Той е добър играч. Няма да го лиша от прилично количество докосвания. Така че просто трябва да ги направя възможно най-трудни и това ще работи в наша полза, ако си свърша работата.“

Холмгрен се затрудни на моменти с мача в мач 1, победа с 94-92 за Оклахома Сити. Въпреки че имаше 15 точки, 11 борби и пет блока тази вечер, Валанчунас имаше 13 точки и 20 борби, включително девет офанзивни борда.

В началото на мач 2, докато Валанчунас нанасяше щети в боя, Холмгрен беше разтягане на защитата. Той вкара 13 точки в първите седем минути, включително три тройки. Неговите 15 точки през първата четвърт бяха най-многото, което новобранец на Тъндър е отбелязал в която и да е четвърт от плейофен мач.

В мач 1 Холмгрен откри резултата с тройка, след което пропусна следващите си шест удара. В мач 2 той влезе 5-за-5 от полето в първата четвърт.

„В първия мач ударих първия си удар и след това повърнах като четири тухли след това“, каза той . „Така че просто исках да изляза готов тази вечер, за да направя своите удари и да се възползвам от предимствата, които имаме там.“

Holmgren помогна да настрои тона с желанието си да го смеси с Valanciunas. Когато не правеше тройки, той се изправяше срещу много по-силния си опонент в боята и използваше дългите си ръце, за да ограничи Валанчунас до две офанзивни борби.

„Те излязоха физически,“ каза Валанчунас. „Те бяха агресори. Така че ние някак си - не знам какво да кажа. Като че ли не очаквахме да играят по този начин и това зависи от нас. Не е приемливо. Днес беше срам.”