Houck хвърли тройка при победата с 2-0 над Guardians за 1-ви CG shutout на Бостън във Fenway от 2017 г.
AP News | 2024-04-18 | 03:48:19

БОСТЪН (AP) — Tanner Houck хвърли тройка с девет удара за първия пълен мач на Boston Fenway Park за почти седем години, а Red Sox победиха Cleveland Guardians с 2-0 в сряда вечерта.

Конър Уонг се утвърди в четвъртия, един ининг, след като Бостън вкара първия си удар след преграда от титуляра Бен Оживен.

Houck (3-1) не извървя нищо в първия си пълен мач в кариерата, който отне само 1 час и 49 минути. Той завърши един по-малко от най-високото си постижение за сезона за удари.

Това беше първият пълен затвор на Бостън, откакто Майкъл Уача хвърли три гола при победата с 1-0 срещу Лос Анджелис Ейнджълс на 6 юни 2022 г. .Нито един питчър не е постигнал това у дома за Ред Сокс, откакто Брайън Джонсън хвърли пет гола срещу Сиатъл на 27 май 2017 г.