Хоумър на Adley Rutschman с 2 ръна в долната част на 9-ия помага на Orioles да избегнат победата с 3-2 над Торонто
AP News | 2024-05-15 | 22:08:34

БАЛТИМОР (AP) — Хоумър с 2 ръна на Adley Rutschman в долната част на деветия ининг даде на Балтимор 3 -2 победа над Торонто Блу ​​Джейс в сряда, позволявайки на Ориолс — отново — да избегнат победа.

Балтимор раздели сета от два мача с Блу Джейс — средният мач във вторник беше провален — и вече има 105 поредни серии от редовен сезон с поне две решения, без да бъде пометен. Това е свързано с третата най-дълга серия в историята на Висшата лига.

Orioles бяха пометени в миналогодишните серии от AL Division срещу Тексас, но последният път, когато това се случи в редовния сезон, беше от 13-15 май , 2022 г., в Детройт. Поредицата почти приключи точно две години по-късно, но след като заместникът в защита Исая Кинер-Фалефа изигра погрешно земята на Джордан Уестбърг за сингъл в полето, за да започне девети в Балтимор, Ручман се свърза с Джордан Романо.

Ударът на Рутшман беше преразгледан – изглежда, че топката се отклони от фен, който се протягаше над голямата стена в дясното поле – но хоумърът беше подкрепен. Романо (1-1) спаси за първи път от седем шанса тази година.

Дани Куломб (1-0) оглави деветия.

Уестбърг поведе първия с хоумър, но Ориолс не отбелязаха отново, докато Рутшман не влезе дълбоко за деветия път този сезон.

Бо Бишет направи двойно попадение в третия ининг , а булпенът на Торонто премина през големи задръствания в седмия и осмия.

Титулярът на Торонто Юсей Кикучи отбеляза девет удара в 4 1/3 ининга. Zach Pop, Génesis Cabrera, Yimi García и Tim Mayza държаха водачеството до деветото място.

García влезе във втора и трета ситуация, без да има аут на седмия. Той удари Westburg, умишлено изпревари Rutschman и пенсионира Ryan Mountcastle и Gunnar Henderson на popup и grounder.

García, който понижи своя ERA през сезона до 0,53, допусна водещ дубъл на Anthony Santander в осмо. След жертвен удар го премести на трето място, Колтън Каусър беше умишлено изхвърлен и Джеймс Маккан се опита да изтръгне изравнителния пробег.

На Маккан бяха нужни три опита, за да вкара топката в игра, и тя отиде при първия бейзмен Владимир Гереро младши, който хвърли у дома, за да оттегли Сантандер при близка игра, която беше потвърдена след преглед. След това Майза влезе и удари Рамон Уриас с щипка.

Ориолс изместиха Уестбърг на челно място и изпуснаха Хендерсън на четвърто място в подреждането, а Уестбърг даде преднина на Балтимор с 1-0 с противоположно- изстрел от полето.

С мъже първи и трети и двама аут в третия, Бишет – който направи 5 за 7 с две разходки в тази серия – удари дълбоко вдясно, което Сантандер получи ръкавица, но не можах да хвана. И двамата бегачи отбелязаха.

Поредицата на Orioles за избягване на удари е трета в историята на голямата лига, според информация от спортното бюро на Elias чрез екипа. 1942-44 Сейнт Луис Кардиналс (124 серии), 1906-09 Чикаго Къбс (115) и 1903-05 Ню Йорк Джайънтс (105) също имаха толкова дълго време. тяхната серия от 17 последователни серии без загуба срещу противниците на AL East и те останаха един от трите отбора без поредица от три загуби през този сезон. Къбс и Филаделфия Филис все още не са имали пропуск от три мача през 2024 г., като Чикаго влезе в мача срещу Атланта в сряда вечер с два мача.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Blue Jays: Springer и OF Kevin Kiermaier (болест) и C Danny Jansen (спазми в гърба) се завърнаха в състава, след като пропуснаха мача в понеделник. Джъстин Търнър, който също пропусна този мач поради заболяване, удари с щипка в шестия и остана като DH.

И Orioles и Blue Jays имат четвъртък изключено. Балтимор е домакин на Сиатъл в петък вечер, а Торонто е домакин на Тампа Бей.