Хоумър на Джъстин Търнър, сингълът на RBI подчертава победата на Блу Джейс с 5-1 над Падрес
AP News | 2024-04-20 | 07:01:34

САН ДИЕГО (AP) — Джъстин Търнър удари соло хоумър и се класира в друга серия със сингъл, докато Торонто Блу ​​Джейс спечелиха за за пети път в шест мача, побеждавайки Сан Диего Падрес с 5-1 в петък вечерта.

Възстановеният играч на Торонто Боудън Франсис (2-2) взе победата, допускайки едно попадение и нито едно изпълнение в два ининга.

Стартерът на Сан Диего Мат Уолдрън (0-2) взе загубата. 27-годишният десничар допусна седем попадения и пет ръна в 4-2/3 ининга. Падрес, които спечелиха пет от последните си седем мача преди петък, имат 0-4 в стартовете на Уолдрон този сезон.

Turner удари соло хоумър в първия ининг, преди Blue Jays да отворят мача във втория, отбелязвайки четири ръна на Waldron. Ключовите удари в ининга бяха двукратен дубъл на Кевин Киермайер и единичен гол на Търнър.

Яриел Родригес от Торонто, който стартира за втори път, се представи добре без решение. 27-годишният десничар се отказа от три попадения и един рън, докато записа седем удара за четири ининга.

Родригес, който през 2023 г. игра за Куба в World Baseball Classic, но не играеше професионално, отказа соло домакин на Фернандо Татис младши в третия ининг.

Blue Jays изпревариха Padres, завършвайки с предимство от 11-5 в попаденията.

Мани Мачадо от Сан Диего прекъсна поредицата си от 11 попадения, достигайки 0 за 4.

< h2>ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Blue Jays: LHP Рики Тиедеман (перспектива номер 1 на клуба) имаше ЯМР на лакътя си в четвъртък и беше поставен в седемдневния списък с контузени в Triple-A Buffalo. Екипът чака резултатите от ЯМР. ... Джордж Спрингър не беше в титулярния състав поради заболяване.

Падрес: 1B Джейк Кроненуърт се завърна в състава, след като пропусна предишните два мача поради болка в десния крак. След почивен ден в четвъртък Кроненуърт премина всички тестове в тренировките преди мача.

Blue Jays ще изпратят RHP Хосе Бериос (3-0, 1.05) на могилата във втория мач от серията в събота. Padres не са посочили титуляр.