Хоумър на Рицо с 2 ръна в първи 4-рън води Yankees над Athletics 4-3
AP News | 2024-04-24 | 04:00:49

НЮ ЙОРК (AP) — Антъни Рицо прекъсна продължителна силна суша с хоумър с два ръна, който завърши първия ининг с четири ръна , а Ню Йорк Янкис удържаха победа с 4-3 над Оукланд Атлетикс във вторник вечерта.

Ден след като бяха изключени за четвърти път в първите си 23 мача, Янкис изостанаха, когато Сет Браун записа дубъл на RBI в първата игра срещу Маркъс Строман (2-1).

Джанкарло Стантън имаше зелена двойка срещу Пол Блекбърн (2-1) в долната част, а Рицо отбеляза втори гол за сезона и първият му от 7 април. Той имаше само един допълнителен базов удар в 54 битки между домакините.

Блекбърн не беше допуснал хоумрън в четири предишни старта този сезон.

Строман (2-1) отбеляза девет – най-много от деветте от Ню Йорк Метс срещу Сан Франциско на 17 август 2021 г. Ший Ланжелиърс отбеляза като домакин във втория, а Лорънс Бътлър в четвъртия.

Рон Мариначио, Кейлъб Фъргюсън, Денис Сантана и Клей Холмс комбинираха 3 2/3 безуспешни ининга, като Холмс отбеляза два удара в перфектен девети за деветото си спасяване от 10 шанса.

Пол Блекбърн ( 2-1) се отказа от пет попадения в шест ининга, оттегляйки 17 от последните си 18 удара, включително последните 13.

Мениджърът на Янкис Арън Буун, изгонен от съдията Хънтър Венделстед пет хвърляния при загубата с 2-0 в понеделник заради забележка, която той и играчите му поддържаха, че е изкрещяна от фен зад дуута, каза, че не е очаквал да бъде глобен след множество разговори със старши вицепрезидент по операциите на терена на Мейджър Лийг Бейзбол Майкъл Хил.

„Чувствам се добре къде се намира лигата в него“, каза Буун,

СТАЯ НА ТРЕНИТОРА

Атлетика: LHP Скот Александър (ляво ребро), RHP Луис Медина (вдясно) коляно) и LHP Ken Waldichuk (лакът) имаха успешни сесии на булпен във вторник. … INF J.D. Davis (десен адуктор) и OF Miguel Andujar (операция на дясното коляно) започнаха да бягат.

Янки: 3B DJ LeMahieu (десен крак) беше отстранен във втория ининг на първия си рехабилитационен мач във вторник за Двойно A Съмърсет поради болка в десния крак. … RHP Герит Коул (десен лакът), действащият носител на наградата AL Cy Young, каза, че се е почувствал добре, след като е хвърлил 50 пъти от 120 фута.

Серията от четири игри продължава в сряда вечерта, когато Yankees RHP Кларк Шмид (1-0, 3.15 ERA) се противопоставя на Athletics RHP Джо Бойл (1-3, 7.23 ERA).