Хоумърс на Озуна, RBI на Арчия в 10-ти издигна Брейвс до победа с 5-4 над Астрос
AP News | 2024-04-17 | 23:48:50

ХЮСТЪН (AP) — Марсел Озуна постигна своя водещ осми хоумър във Висшата лига, а единичният RBI на Орландо Арсия в 10-ия ининг издигна Атланта Брейвс до победа с 5-4 над Хюстън Астрос в сряда.

Това завършва победа от три мача срещу затруднения Астрос и е четвъртата поредна победа на Атланта.

Смелите отбелязаха два ръна в осмия ининг, за да изравни резултата 4-4. Майкъл Харис II започна 10-и като автоматичен бегач на второ и имаше един аут в ининга, когато Сет Мартинес (1-1) умишлено изпревари Мат Олсън.

Озуна се нареди в дясното поле, за да изпрати Харис на трета база. След това Arcia се насочи към ляво поле, за да вкара гол на Харис и да изведе Braves на върха.

Пинч-рънърът Jake Meyers беше втори, когато Kyle Tucker излезе без аут в 10-ия. Майерс се премести на трето място при флай аут от Яйнер Диас, но Джеръми Пеня се заземи в двойна игра, за да я прекрати.

A.J. Минтър (3-1) спечели последните два аут от деветия за победата, а Райзел Иглесиас спечели петото си спасяване.

Настоящият MVP на NL Роналд Акуня младши добави първото си домакинство за сезона, за да помогне на Braves към победата. Ozuna също води в големия турнир с 23 RBI и той удължи поредицата си от постижения до 16 игри, което изравнява най-добрата му кариера и е най-дългата активна поредица в големия турнир.

Йордан Алварес и Маурисио Дубон домакинстваха за Астрос, които паднаха до 6-14 и са последни в AL West.

Имаше един аут в първия, когато Алварес се свърза на своя хоумър с места в лявото поле, за да поведе Хюстън с 1-0.

Озуна откри втория с удара си от 432 фута към лявото поле, който се отби от стената и изравни мача.

Акуня изведе Бравс с 2-1, когато изпрати първото подаване от пети ининг до директно централно поле.

Астрос изравни резултата на RBI сингъл от Алекс Брегман в петия и RBI дубълът на Кайл Тъкър дойде следващият, за да поведе Астрос с 3-2.

Дюбон направи първия си хоумрън за годината срещу Джеси Чавес, за да започне шестия за Хюстън и увеличи преднината до 4-2.

Харис се отдели, за да започне седми преди основния дубъл от Остин Райли. Олсън достигна и Харис вкара при грешка в полето на играча от първата база Хосе Абреу, когато не можа да грабне рутинна топка от земя.

Имаше един аут в ининга, когато Райли вкара при жертвен удар на Арсия към равенство при 4-all.

Титулярът на Хюстън Джей Пи Франция допусна четири попадения и два ръна за пет ининга.

Макс Фрийд отказа седем попадения и три ръна за пет ининга.

Брейвс: Атланта почива в четвъртък, преди да започне серия срещу Тексас в петък вечер с LHP Крис Сейл (1-1, 4.58 ERA) на могилата.

СЛЕДВА >

Астрос: Хюстън също почива в четвъртък, преди асът Джъстин Верландър да дебютира за сезона в петък вечер срещу Вашингтон. Трикратният носител на наградата Cy Young откри сезона в списъка с контузени с възпаление на дясното рамо.