Хояс разстрои Крейтън № 21 с 55-46 и ще се изправи срещу № 9 UConn за титлата в Големия изток в понеделник
AP News | 2024-03-10 | 01:33:04

UNCASVILLE, Кънектикът (AP) — Келси Рансъм отбеляза 14 точки, за да изведе шестия поставен Джорджтаун до Разгром с 55-46 на № 21 Крейтън в полуфиналите на Големия източен турнир.

Alex Cowan добави 12 точки за Hoyas (22-10), които спечелиха шест поредни мача, за да затвърдят аргумента си за голяма кандидатура за турнира NCAA.

Морган Мали имаше 14 точки, но отбеляза само пет от 15-те си удара за поставените под номер 2 Bluejays (25-5), които прекъснаха своята серия от четири победи.

Джорджтаун водеше с три точки на полувремето, след което вкара първите 10 точки от третата четвърт и никога не изоставаше през втората част.

Ариел Дженкинс последва пропуснато полагане от Грейс Бенет за обратен удар и фаул, за да даде на Hoyas първата им двуцифрена преднина при преднина от 33-23, а тройка от Коуен увеличи предимството до 13 и наложи таймаут на Крейтън.

Крейтън остана без гол за пет минути от третата четвърт преди два наказателни удара от Маккайла Милър.

Хойас водеха с осем точки, 41-33 в началото на четвъртата четвърт и успяха да държат Блуджейс на разстояние през последните 10 минути.

Hoyas ще се изправят срещу номер 9 и топ поставения UConn в мача за шампионата в понеделник. Хъски победиха Маркет с 58-29 в другия полуфинал в събота.

Джорджтаун: Hoyas спечелиха мача, но загубиха след Бриана Скот поради очевидна контузия на коляното само с 1:13 до края. Скот гонеше наклонена топка над половината корт, когато коляното й се раздаде отдолу. Тя лежа на пода няколко минути, преди да й помогнат да стигне до съблекалнята.

Крейтън: Bluejays са достигали до полуфиналите на Big East Tournament осем пъти, но са стигнали до мача за шампионата само веднъж, през 2017 г.