Хойлунд отбелязва ранен двоен гол и Манчестър Юнайтед продължава да печели над Лутън за 4-та поредна победа в EPL
AP News | 2024-02-18 | 20:49:36

ЛУТЪН, Англия (AP) — Расмус Хойлунд вкарва два гола в първите седем минути, а Манчестър Юнайтед след това устоя на бурна битка, за да остане за победа с 2-1 срещу Лутън в неделя и четвърта поредна победа във Висшата лига.

Хойлунд удължи поредицата си от голове до шест поредни мача в лигата, когато се възползва от дефанзивен рев, за да вкара откриващия гол след само 37 секунди – най-бързият гол на Юнайтед като гост в историята на Висшата лига. Той добави втория с частица късмет, когато ударът се отклони от гърдите му и в мрежата, за да успокои публиката на домакините на най-малкия стадион във Висшата лига.

Това ранно дублиране изглеждаше така, сякаш ще да бъде удобен следобед за Юнайтед, но след това беше всичко друго.

Стадион Кенилуърт на Лутън – който побира малко над 11 000 – скоро отново беше шумен, тъй като домакините отговориха, като доминираха през останалата част от първото полувреме, а капитанът Карлтън Морис върна един гол назад с удар с глава от близка дистанция в 14-то.

p>

Въпреки това, домакините не успяха да се възползват от редица шансове и удариха гредата в добавеното време, докато Юнайтед се вкопчи за победа, която го поставя само на три точки зад петия Тотнъм.

Хойлунд не успя да отбележи в първите си 14 мача в лигата за Юнайтед, но сега има седем в последните си шест. Датчанинът, който навърши 21 години преди две седмици, стана най-младият играч, отбелязал гол в шест поредни мача във Висшата лига, счупвайки предишната оценка на Джо Уилок.

Въпреки това той получи първия гол от Лутън.

Амари Бел не уцели опита си за обратно подаване, позволявайки на Хойлунд да пресече топката и да пробие чиста врата. Нападателят хладнокръвно заобиколи вратаря Томас Камински, преди да вкара топката в празната врата.

Вторият му гол беше още по-лесен и вероятно беше повече късмет, отколкото умение.

Топката падна в Алехандро Гарначо след корнер и ударът му от външната страна на наказателното поле беше с глава, но удари Хойлунд в гърди и се отби в мрежата.

Но Лутън отговори добре и беше точно в него, когато блокираният удар на Тахит Чонг се насочи към мрежата и Морис изби Андре Онана към топката, за да я прати покрай вратаря.

Юнайтед внезапно се задържа, тъй като домакините продължиха да се изсипват напред, като Каземиро и Хари Магуайър бяха резервирани за цинични предизвикателства, за да спрат атаките на Лутън. Каземиро имаше късмета да не получи секунда минута по-късно и двамата с Магуайър бяха извадени от Ерик тен Хаг на полувремето, за да се избегне изгонването на двамата.

Лутън продължи да натиска напред след почивката, но това остана домакините бяха уязвими за контраатаки и Камински трябваше да се хвърли отляво, за да отблъсне удара от далечна дистанция на Маркъс Рашфорд след бързо откъсване в 57-ата.

След това Бруно Фернандеш едва не вкара гол при друга контра в 60-ата, когато успя да заобиколи връхлитащия Камински, но халфът Самби Локонга се върна достатъчно бързо, за да блокира удара му в отворена мрежа с плъзгащо се предизвикателство.

Гарначо имаше подобен шанс в 67-ата, но този път беше ред на Бел да бъде на разположение, за да осуети удара му.

Фернандес пропусна нов шанс да увеличи преднината в 88-ата, когато ударът му мина само встрани, но в крайна сметка Юнайтед не се нуждаеше от трети гол, за да види победата, тъй като Рос Баркли пропусна последния шанс на Лутън в добавеното време, когато ударът му с глава срещна напречната греда.