Hurricanes вкарват 6 гола без отговор, за да победят Capitals с 6-2 за 5-та си поредна победа
AP News | 2024-01-06 | 05:01:05

ВАШИНГТОН (AP) — Брент Бърнс отбеляза два гола, Андрей Свечников записа гол и две асистенции за шестия си пореден многоточков мач и Каролина Ураганите се наложиха в третия период, за да победят Вашингтон Кепитълс с 6-2 в петък вечер за петата си поредна победа.

Сет Джарвис вкара изравнителния гол в началото на третия, за да завърши обратния удар след загуба с 2-0, а Свечников изведе Ураганите напред в силовата игра с 7:19 преди края. Свечников също постави Бърнс за втория си за вечерта по-малко от 90 секунди по-късно.

Бившият защитник на Кепитълс Дмитрий Орлов вкара на празна врата от 183 фута, а Василий Пономарев победи Дарси Кумпер в последната минута за си даде две точки в своя дебют в НХЛ.

Себастиан Ахо направи три асистенции, а Пьотр Кочетков направи 15 спасявания за 11-ата си победа за сезона за Ураганите, които нямат загуба от коледната ваканция.

Те бяха без трима от първите си девет нападатели, като Йеспер Фаст и Мартин Нечас бяха контузени, а Стефан Ноесен отпадна поради заболяване. Пономарев беше повикан по-рано през деня от АХЛ Чикаго и стигна до арената два часа преди да падне шайбата, за да играе.

Кюмпер допусна пет гола при 33 изстрела в мрежата за Столичани, които загубиха две поредни и шест от седем. Последователните резки дузпи на Бек Маленстин и Евгений Кузнецов проправиха пътя за силните голове на Каролина в третия период, които направиха разликата.

Преди това Ник Дауд вкара, а Алекс Овечкин увеличи точката си поредица от четири мача, като настроите гола на Dylan Strome за силна игра. Овечкин има два гола и три асистенции по време на тази серия.

Вашингтон също не игра редовно, като защитникът Расмус Сандин беше болен. Хендрикс Лапиер замени Матю Филипс в състава.

Треньорът Спенсър Карбъри каза, че T.J. Оши се завърна у дома в Минесота, за да получи лечение от контузия, която не го допускаше от 17 декември. Другото му крило Сони Милано се присъедини към отбора за сутрешното му пързаляне, но остава всяка седмица с контузия в горната част на тялото.

Вашингтон получи подсилване в лицето на крилото Макс Пасиорети, който дебютира за сезона в сряда срещу Ню Джърси. Пасиорети, който изигра пет мача миналия сезон с Каролина, преди да скъса отново дясното си ахилесово сухожилие, уцели гредата при най-добрия си шанс за гол за вечерта.

Урагани: Открито шест мача домакинство в събота срещу Сейнт Луис в събота.

Кепитълс: домакин на Лос Анджелис Кингс в неделя.