Ибрахимович отново помага на Милан да се справи с невероятното предизвикателство за титлата в Серия А
AP News | 2024-02-08 | 18:27:34

МИЛАН (AP) — Златан Ибрахимович може отново да помогне на Милан да се справи с невероятното предизвикателство за титлата.

Милан е домакин на защитаващия титлата Наполи този уикенд изостава с осем точки от лидера в Серия А Интер Милано, който има мач по-малко. Щеше да е необходим малко вероятен крах от страна на Интер, за да се позволи на росонерите да се върнат в надпреварата за титлата, но забележителният подем на формата накара Милан да се очертае още повече в задната част на първите двама.

Появиха се надеждите на Милан за титлата за да изчезне почти след мрачни октомври и ноември, когато падна от първо на трето място, след като спечели само два мача от Серия А за два месеца и също така елиминиран от Шампионската лига.

Но тогава дойде Ибра.

Шведът-талисман, който официално се пенсионира в края на миналия сезон, се завърна в Милан в ролята на съветник на 11 декември и оттогава росонерите спечелиха шест от осемте си мача в лигата, като завършиха наравно в другите два.

Неговите бивши съотборници се радват, че се завръща.

„Той е тук, за да ни помогне, особено по отношение на умствения подход и мотивация“, каза нападателят ветеран Оливие Жиру. „Той говори с мен преди и по време на мачовете, на полувремето, кара ме да стана още по-голям лидер.“

Друг нападател беше още по-ентусиазиран.

„С него имаме човек повече“, каза Рафаел Леао.

Ибрахимович помогна за изстрелването на Милан до първата му титла от 11 години през 2022 г. и докато контузиите ограничиха нападателя до само четири изяви през миналия сезон , въпреки това винаги присъстваше отстрани, с насърчение и съвети.

По-младите играчи се възхищаваха колко много са научили от него и въздействието му може да се види във внезапната експлозия на нападателя на Милан Лука Йович .

Сръбският национал не отбеляза гол за росонерите до декември. Той отбеляза четири пъти в последните си пет мача, включително късна победа във Фрозиноне миналия уикенд, две минути след влизане от пейката.

Ибрахимович помогна да се вдъхне така необходимата вяра в себе си на Йович и останалите играчи на Милан.

„Трябва да продължим напред, мислим за следващия мач“, каза Йович. „Надявам се, че ще продължим да играем както досега. Наполи е много добър съперник, ще бъде труден мач, но имаме самочувствие. Ние вярваме в себе си.“

Вторият Ювентус, само с четири точки преднина, е в полезрението на Милан.

Ювентус загуби от Интер с 1-0 миналия уикенд. Интер е изправен пред трудно пътуване до Рома в събота, ден преди мача на Милан срещу Наполи. Ювентус приема Удинезе в понеделник.

"Както вече казах няколко пъти, Ибра е огромна допълнителна стойност", каза изпълнителният директор на Милан Джорджо Фурлани. „Той беше шампион на терена и той е и ще бъде и извън него.

„Имаме късмет, като фенове на Милан, като Милан клуба, като директори, да го имаме с нас.“