Игодаро вкарва 20 точки, Маркет скача към ранна преднина при победата със 78-59 над Нотр Дам
AP News | 2023-12-10 | 06:32:48

МИЛУОКИ (AP) — Осо Игодаро вкара 20 точки, Тайлър Колек добави 17 и номер 8 Маркет победи Нотр Дам със 78-59 в събота вечерта.

Това беше втората поредна победа за златните орли (8-2), които записаха домакинска победа с 86-65 над номер 12 Тексас в сряда.

Маркус Бъртън поведе Нотр Дам (4-5) с 20 точки.

Маркет скочи до преднина от 17-0, като Иходаро вкара осем. Той завърши 6 от 8 от полето и 8 от 8 от линията за наказателни удари в мача.

Нотр Дам допусна пропуски при осем от първите си 10 притежания, като най-накрая вкара, когато Бъртън направи обратен удар седем минути след първото полувреме.

Борбените ирландци направиха най-високите за сезона 19 загуби, 13 през първото полувреме. Предишният им връх беше 12.

Златните орли водеха с 28 точки, 52-24, на полувремето. Те стреляха 60,7% от пода през първото полувреме, включително направиха 6 от 10 при удари за 3 точки и 12 от 13 при наказателни удари.

Маркет водеше с поне 19 точки до края на пътя .

Златните орли надделяха без титулярния гард Стиви Мичъл, който бе аут с контузия на бедрото. Той беше заменен от Чейс Рос, който вкара осем точки и имаше осем борби.

Тае Дейвис от Нотр Дам беше задържан до две точки и две борби, след като записа дабъл-дабъл във всяка от последните две игри.

Нотр Дам върна само 1,6% от резултата си от миналия сезон, четвъртият най-нисък в нацията.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Форсирането на загуби е голяма част от Играта на Маркет. Златните орли влязоха в събота девети в страната по коефициент на оборот, принуждавайки 6,1 повече на мач, отколкото ангажират, срещу минус 2,3 на Нотр Дам. Нарушенията на часовника за удар са причина за три от първите седем пропуска на Нотр Дам.

Нотр Дам: домакин на Джорджтаун в събота.

Маркет: домакин на Сейнт Томас в четвъртък.