Имануел Куикли вкара 6 тройки, вкара 24 точки при победата на Раптърс със 123-121 над Хоукс
AP News | 2024-02-24 | 05:16:34

АТЛАНТА (АП) — Имануел Куикли вкара шест тройки и вкара 24 точки, за да помогне на Торонто Раптърс да спечелят за втори пореден мач след паузата в Мача на звездите, 123-121 над Атланта Хоукс 123-121 в петък вечер.

Скоти Барнс добави 20 точки и 10 асистенции за Торонто. Джейкъб Поелтъл записа 12 точки, 13 борби и 6 асистенции.

Деджунте Мъри поведе Атланта с 24 точки. Де’Андре Хънтър добави 22 точки.

При загуба на Хоукс със 121-118 18 секунди до края, Мъри излезе извън терена след дрибъл от Богдан Богданович, а Раптърс го запечатаха с пробивно забивка на Брус Браун 11 секунди до края.

Мачът на звездите на Хоукс, Трей Йънг, който отбеляза средно 34,3 точки в трите предишни мача срещу Раптърс този сезон, беше задържан до 11 точки при стрелба 4 за 13. Имаше седем асистенции.

Треньорът на Хоукс Куин Снайдер беше изгонен при оставащи 4:25 минути през втората четвърт за нахлуване на корта, след като Йънг изглежда нарани дясното си бедро, борейки се през екрана, настроен от Поелтъл. Йънг подскочи на един крак и падна на земята за минута, но успя да остане в играта. В допълнение към двойната техническа грешка на Снайдер, Йънг и Хънтър също получиха технически фалове през първото полувреме.

Хоукс започнаха студено в първия си мач след почивката на звездите, като пропуснаха 13 поредни удара след поведе с 2-0. Раптърс поведоха с 15-2, преди Мъри да сложи край на сушата с пауза. Хоукс стреляха 30% от пода през първия период – 1 за 9 от 3 точки и също така пропуснаха пет наказателни удара.

Раптърс: в Индиана в понеделник вечер.

Хоукс: домакин на Орландо в неделя.