Индзаги прави още една стъпка към първата си титла в Серия А, докато Интер побеждава Ювентус, за да се изведе с 4 точки
AP News | 2024-02-04 | 00:00:33

МИЛАНО (AP) — Треньорът на Интер Симоне Индзаги направи потенциално решаваща стъпка към първата си титла в Серия А в неделя.

Автогол на защитника на "бианконерите" Федерико Гати при хаотични обстоятелства беше достатъчен, за да донесе победа с 1-0 на лидера в лигата Интер в дербито на Италия и да го издигне с четири точки над втория Ювентус.

>

И двата отбора бяха нетърпеливи да подчертаят, че нищо няма да се реши на Сан Сиро, след като остават 15 кръга, но Интер има мач по-малко – у дома срещу Аталанта на 28 февруари – и Ювентус на Масимилиано Алегри сега също ще бъде нервен гледайки през рамо, с Милан само на четири точки изоставане.

Интер започна по-ярко в неделя и трябваше да поведе в 25-ата минута. Хакан Чалханоглу пусна чудесна напречна топка отгоре към Федерико Димарко и той центрира към Маркус Тюрам, който изглежда премина към вратата преди перфектно премерен последен удар от Бремер.

Ювентус се приближи максимално в другия край малко след това, когато Уестън Маккени се спусна надолу, преди да подаде към незабелязания Душан Влахович, но първото докосване на намиращия се във форма нападател беше ужасно, позволявайки на Бенджамин Павард да вкара блока за корнер.

Интер поведе осем минути след почивката. Николо Барела центрира отдясно. Павард пропусна топката с удар отгоре и тя премина към Тюрам за опит за плонж с глава, но вместо това се отби в гърдите на Гати.

Интер започна второто полувреме точно както беше започнало първото и Димарко проби малко встрани от гредата, преди Чалханоглу да блъсне дясната вертикална позиция.

Ювентус също имаше шансове да изравни в края на втория период и ударът отгоре на Влахович мина малко над гредата.

БОРБА ЗА ЧЕТВЪРТО

Чарлз Де Кетелере най-накрая показва формата, в която Милан плати над 30 милиона евро (32 милиона долара) за белгийския младеж.

Де Кетелере никога изпълни обещанието си в Милан и беше даден под наем на Аталанта за този сезон. Той вкара два гола в неделя, за да помогне на Аталанта да победи съперника си Лацио с 3-1 и да затвърди четвъртото място.

22-годишният футболист реализира дузпа през първото полувреме и показа увереността си през второто с вкусен гол финтира покрай своя маркер, преди да нанесе удар в долния близък ъгъл, за да изведе Аталанта с 3-0.

Това доведе резултата на De Ketelaere до седем в последните му девет мача. Той изобщо не вкара за Милан миналия сезон.

Марио Пашалич отбеляза първия гол за доминиращия отбор на Аталанта. Лацио искаше да замени Аталанта на четвърто място, но не влезе в реална скорост до последните 10 минути, когато Чиро Имобиле реализира дузпа в 84-ата.

Това е оспорвана битка за четвъртото място и Аталанта премести три точки над Болоня и четири над Рома и Наполи, с Фиорентина и Лацио с точка по-назад.

Наполи продължи да натиска, след като два късни гола го накараха да отвърне на победата с 2-1 у дома, застрашен от изпадане Hellas Verona, като Khvicha Kvaratskhelia отбеляза победителя три минути преди края.

Диего Копола изведе гостите с глава в преднината в 72-ата, но Verona беше отменен седем минути по-късно от бивш играч като Сирил Нгонге — който само напусна клуба миналия месец — видя изстрел, отразен в мрежата. Нгонге не празнува и по-късно се записа като автогол на защитника на Верона Павел Давидович.

Също така последният клуб Салернитана завърши наравно 0-0 срещу Торино.