Инграм постигна трипъл-дабъл, Пеликанс постави рекорд за франчайз за 3 секунди с 25 при победа със 132-112 над Хорнетс
AP News | 2024-01-18 | 05:48:20

НЮ ОРЛИАНС (АП) — Брандън Инграм изтъкна представяне от 28 точки с най-добри в кариерата си седем тройки с 10 борби и 10 асистенции, а Ню Орлиънс Пеликанс постави рекорд за франчайз за 3 секунди с 25 при победа със 132-112 над Шарлът Хорнетс в сряда вечер.

Това беше третата тройна игра в кариерата. дубъл за Инграм, който получи овации, когато напусна играта завинаги в последните минути.

CJ McCollum отбеляза 22 точки и удари четири пъти от дълбочина. Гардът новобранец Джордан Хокинс направи шест тройки и завърши с 21 точки за Ню Орлиънс, докато Трей Мърфи III вкара пет тройки и отбеляза 18.

ЛаМело Бол отбеляза 29 точки, а Тери Розиър добави 25 за Шарлът, който изоставаше през по-голямата част от мача и с 24 през второто полувреме.

Ник Ричардс добави 10 точки и 12 борби за борещите се Хорнетс, които загубиха шест поредни и 17 от 18.

Пеликанс удариха първите си шест тройки и девет от първите си 11, изграждайки преднина от 17 точки през първото полувреме. Ню Орлиънс също направи 16 асистенции за 16 коша през първата четвърт — първо във франчайза.

Шарлът за кратко се събра, за да достигне 66-61 на полувремето, преди Ню Орлиънс да дръпне отново през третата четвърт, когато Инграм вкара 14 точки.

Сион Уилямсън имаше 13 точки и девет асистенции за Ню Орлиънс, който завърши с 32 асистенции при 44 гола от игра.

Хорнетс: домакин на Сан Антонио в петък.

Пеликанс: домакин на Финикс в петък.