Инграм удря 8 3s, вкарва 41, за да изведе Pelicans пред борещите се Raptors 138-100
AP News | 2024-02-06 | 05:32:34

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Брандън Инграм подчерта изблик от 41 точки с осем тройки в кариерата си — улучвайки шест по време на ослепителна трета четвърт — и Ню Орлиънс Пеликанс победиха борещия се Торонто Раптърс със 138-100 в понеделник вечерта.

Инграм отбеляза 16 от 21 удара и също направи девет асистенции за 30 минути. Той завърши представянето си, като отбеляза пет поредни 3-ки в края на третата, след което отиде на резервната скамейка с широка усмивка, потопен в продължителни овации.

В този момент Ню Орлиънс водеше със 105- 71, а титулярите на Pelicans получиха остатъка от вечерта.

Си Джей Макколъм вкара 20 точки — шест от 19-те тройки на Ню Орлиънс.

Цион Уилямсън добави 16 точки, докато Йонас Валанчунас имаше 10 точки и 12 борби за Пеликанс, които спечелиха третата си поредна победа, докато оставиха Раптърс до осмата им загуба в девет мача.

Новобранецът на Раптърс, Грейди Дик, 13-ият общо избран от Канзас в драфта на НБА миналото лято, имаше най-високите за сезона 22 точки, подчертани от четири тройки. Скоти Барнс вкара 17 точки, а Якоб Поелтъл се отчете с 14 точки и 9 борби.

Инграм вкара 21 точки през първото полувреме с девет скок удара. Най-близкото му в този участък беше 8-футово издърпване, тъй като беше фаулиран. Всичко останало падна от 14 фута или повече, включително чифт 3s.

Уилямсън добави 14 точки, за да помогне на Ню Орлиънс да натрупа преднина от цели 21 точки в началото на втората четвърт. Тази разлика може би щеше да е по-голяма, ако не беше Дик, който вкара средно 4 точки на мач, но отбеляза 15 през първото полувреме при стрелба 6 от 8, включително 3 от 4 от дълбочина.

Това помогна на Раптърс за кратко да намалят изоставането си до 12, преди Ню Орлиънс да поведе с 67-50 на полувремето.

Докато титулярите на Пеликанс почиват по време на четвъртия, резервният гард на Пеликанс Хосе Алварадо се възползва от допълнителните минути с 11 точки и три отнети топки.

Раптърс: Посетете Шарлът в сряда вечерта, за да приключите пътуване с шест мача.

Пеликани: Посетете Клипърс в сряда вечер, за да отворите пътуване с четири мача, което включва мачове срещу всеки базиран в Лос Анджелис отбор.