Инграм, Валанчунас издигнаха Пеликанс без Зион над Кингс и в плейофите
AP News | 2024-04-20 | 06:40:19

НЮ ОРЛИАНС (AP) — Брандън Инграм вкара 24 точки, Йонас Валанчунас добави 19 точки и 12 борби, а Ню Орлиънс Пеликанс си осигури място в плейофите на НБА с победа със 105-98 над Сакраменто Кингс в елиминационен мач от плей-ин турнира в петък вечерта.

Пеликанс спечелиха без водещия голмайстор Зион Уилямсън, който опъна лявото си сухожилие вдясно, докато достигна границата от 40 точки при загуба в игра от Лос Анджелис Лейкърс във вторник вечер.

Неустрашим, Ню Орлиънс използва балансиран подход, за да подобри резултата си до 8-5 този сезон без Уилямсън в състава. Шестима играчи отбелязаха 10 или повече точки, включително резервите Лари Нанс Джуниър (13), Наджи Маршал (11) и Хосе Алварадо (10).

Три Мърфи III, който стартира поради отсъствието на Уилямсън, добави 16 точки за Ню Орлиънс.

Де'Арън Фокс вкара 35 точки за Сакраменто, а Домантас Сабонис имаше 23 точки и 14 борби.

Мачът беше тест за способността на Пеликанс да се справят с натиска на играта „направи или умри“, след като пропиляха два предишни шанса да заключат място в плейофите у дома.

Ню Орлиънс загуби от Лейкърс във финала на редовния сезон в неделя, пропускайки шанс да заключат шестия поставен, преди да загубят отново от Лейкърс във вторник. Те влязоха в мача си с Кингс, изправен пред възможността да станат първият отбор с 49 победи от повече от 50 години (Финикс през 1972 г.), който пропуска плейофите на НБА.

Вместо това, Ню Орлиънс се подобри до 6-0 срещу Сакраменто този сезон, превръщайки се в първия отбор, постигал 6-0 в сезон (без плейофна серия) срещу съперник след Денвър срещу Минесота през 1994-95.

Пеликанс също удължиха поредица от поставени под номер 7, като никога не пропускаха плейофите, откакто турнирът за плей-ин беше приет от НБА през 2020 г. Поради загубата си от Лейкърс във вторник, Пеликансите ще открият плейофите като осми поставен в неделя в топ поставения Оклахома Сити.

Пеликанс бяха небрежни в началото, допуснаха шест загуби през първата четвърт, които доведоха до 11 точки на Кингс. Сакраменто поведе с 24-17 след обрат на Хърб Джоунс, което доведе до пропуск на Фокс, който вкара 18 точки през първото полувреме. Орлеан натрупа преднина от 13 точки през втората четвърт.

Маршал удари Пеликанс с 3 и кражба от Кийгън Мъри, които той превърна в забивка за пробив. Мъри изглежда се нарани, когато падна, докато губеше топката, и отиде в съблекалнята малко след това.

Това развитие допълнително изтъни дълбочината на отбора на Кралете, който вече нямаше Малик Монк (дясно коляно) и Кевин Хюртер (ляво рамо).

Късият удар от крошето на Валанчунас и отпадането на Инграм доведоха Пеликанс до 53-40 в края на полувремето, преди 3 на Фокс да помогна на Кралете да го намалят до 54-45 на полувремето.