Интер печели с 4-2 срещу Рома, за да сложи край на перфектния рекорд на Де Роси и да се изкачи със 7 точки преднина в Серия А
AP News | 2024-02-10 | 22:16:48

МИЛАНО (АП) — Великолепно представяне през второто полувреме от лидера в лигата Интер Милано доведе до победата с 4-2 на Рома в проливния дъжд в събота и сложи край на перфектния рекорд на Даниеле Де Роси.

Голове на Джанлука Манчини и Стефан Ел Шаарауи дадоха на Рома преднина на полувремето след откриването на Франческо Ачерби за Интер. Но „нерадзурите“ обърнаха нещата веднага след почивката с удар на Маркус Тюрам, който също си наложи автогол от новия защитник на Рома Анхелиньо.

Алесандро Бастони подпечата мача късно, когато Интер се изкачи със седем точки вторият Ювентус. Бианконерите могат да намалят разликата до четири точки с победа у дома срещу застрашения от изпадане Удинезе в понеделник, но тогава ще изиграят мач повече от Интер.

Рома остана на точка зад четвъртия Аталанта след първата загуба на Де Роси. Бившият играч на Рома спечели и трите си мача като треньор, след като замени уволнения Жозе Моуриньо.

Нерадзурите бяха без треньор Симоне Индзаги на пейката в Рим, след като той получи петия си жълт картон за сезона при победата над Ювентус миналия уикенд.

Наказаният Индзаги наблюдава от трибуните как неговият отбор поведе в 17-ата минута — с помощта на бивш играч на Интер.

Бившият нападател на „нерадзурите“ Ромелу Лукаку отби с глава корнер на Интер, но само като до Ачерби, който прати с глава вратата.

Въпреки това, Рома изравни в 28-ата минута, когато пряк свободен удар бе изпълнен от горната част и Манчини го прати с глава в долния десен ъгъл отблизо .

И Рома обърна мача в началото на полувремето, след като контраатака накара Ел Шаарауи да спринтира в наказателното поле и той отправи удар, който удари гредата и лявата греда, преди също да се отбие от десния стълб и да влезе.

Но Интер пое контрола още в началото на второто полувреме, тъй като веднага демонстрира своя потенциал.

Тюрам заби центриране на Матео Дармиан четири минути след почивката и изглежда изстреля Интер напред с почти идентичен гол седем минути по-късно — този път от центриране на Хенрих Мхитарян — но Анхелиньо постигна последния щрих.

Бенджамин Павар също удари гредата за Интер преди късния гол на Бастони, първият му от повече от две години.

ДВОЕН ВЕК

Нападателят на Лацио Чиро Имобиле вкара своя гол 200 в Серия А, за да помогне на своя отбор да спечели с 3-1 над застрашения от изпадане Каляри и да се доближи до топ 4 в италианската лига.

Лацио се приближи на две точки до Аталанта, която гостува на Дженоа в неделя.

Това беше четвъртата поредна загуба на Каляри и остави отбора на Клаудио Раниери на предпоследна позиция, макар и само на точка от безопасността .

Лацио поведе в Сардиния благодарение на комичен автогол в 26-ата минута, когато двама играчи на Каляри се забъркаха, когато се опитаха да се справят с топка на Густав Исаксен през наказателното поле от шест ярда и Пауло Опитът за изчистване на Аци рикошира в пищяла на Алесандро Дейола.

Имобиле удвои преднината на Лацио малко след почивката, когато вкара отскочила топка, след като вратарят на Каляри Симоне Скуфет успя само да парира удара на Исаксен.

Джанлука Гаетано направи грандиозен удар в горния далечен ъгъл две минути по-късно, за да върне Каляри в мача, но Фелипе Андерсън почти подпечата победата за Лацио в 65-ата.