Иржи Смейкал отбелязва 1-ви гол, Сенаторите победиха Бруинс с 3-1 във финала на редовния сезон
AP News | 2024-04-17 | 04:08:18

БОСТЪН (AP) — Иржи Смейкал вкара първия си гол в кариерата по средата на втория период, а Якоб Чихрун вкара по-малко от минута по-късно, Отава Сенаторс победиха Бостън Бруинс с 3-1 във вторник вечер във финала на редовния сезон и за двата отбора.

Артем Зуб добави гол на празна врата при оставащо 1:48, а Антон Форсберг спаси 34 за Сенаторите, които избегнаха победа от серия от три мача от Бостън, която имаше шанс да развали надеждите на Бруинс да спечелят титлата в Атлантическата дивизия.

Бруинс влязоха в деня, водейки на второ място Флорида с една точка. Пантерите играха в Торонто. Бостън провали шансовете си да спечели дивизията, като отпадна срещу Вашингтон с 2-0 в понеделник, след което загуби у дома от Сенаторите.

Павел Зака ​​вкара за Бостън, а Линус Улмарк завърши със 17 спасявания.

Смейкал, който играе в своя 20-и мач в кариерата, отбеляза първия гол в мача, когато мушна шайбата под подложките на Улмарк, докато прегръщаше близката греда 10:03 във втория период. Длъжностните лица се нуждаеха от няколко минути, за да прегледат видеото, преди да потвърдят, че шайбата продължава през голлинията, след като удари подложките на Улмарк.

Следващият гол не изискваше повторение. Брейди Ткачук започна удар за Сенаторите и пренесе шайбата в зоната на Бостън, преди да я хлъзне към Дрейк Батерсън, който я пресече към Чикрун в левия кръг за удар с китка покрай Улмарк 51 секунди по-късно.

Бруинс не вкараха нито един гол, докато Зака ​​отбеляза пауърплей гол при оставащо 7:16 в третата част.

Бостън вкара още една шайба през линията 6:31 преди края, но след съдийски сигнал Форсберг и Трент Фредерик от Бруинс си размениха удари по време на схватка пред вратата. Форсберг отклони останалите шансове на Бостън, разпъвайки лявата си подложка, за да спре упорна възможност на Чарли Макавой с около пет минути оставащи.

Зуб пресече пас на Дейвид Пастрнак и вкара на празна врата при оставащо 1:48.

Вторник беше последният мач от редовния сезон за телевизионния телевизионен говорител на Бруинс Джак Едуардс, който обяви, че се пенсионира в края на плейофите след 19 години работа с отбора. Бруинс почетоха Едуардс и му подариха възпоменателна пръчка по време на кратка церемония преди мача.

Сенатори: извън сезона.

Бруинс: плейофите.