Италия 24-27 Англия: Опитът на Алекс Мичъл помага на гостите да преодолеят смелото представяне на домакините в забавен сблъсък на Шестте нации в Рим
Daily Mail | 2024-02-03 | 21:10:35

Очакванията за отбора на Англия бяха подправени през последните години. Те не бяха печелили начален мач в Шестте нации от 2019 г. и усмивката на лицето на Джейми Джордж при последния съдийски сигнал отразяваше свършената работа.

Не беше особено красиви, но те поне показаха повече атакуващи усилия, отколкото на Световното първенство миналата година. Петима дебютанти и 17 точки от обувката на Джордж Форд. Задоволително, но не и сензационно. Не е такъв за учебниците по римска история.

Опитът на Алекс Мичъл изведе Англия напред, след като те изостанаха от Италия в ранните етапи на мача

Томасо Алън вкара опит, две реализации и дузпа в доминиращата игра през първото полувреме

Усмивката на лицето на Джейми Джордж при последния съдийски сигнал отразява свършената работа над храбрите италианци

Когато 90 минути преди началото на мача излязоха новините, че Елис Гендж е отпаднал поради контузия на стъпалото, сред пътуващите залагащи, облечени като императори и крака, нямаше чувство на тревога войници. Победата тук често се чувства като неизбежност тук и всичко по-малко би било катастрофално начало на новата ера.

В крайна сметка победа под яркото и ветровито италианско слънце беше достатъчна, за да предотврати всякакви метафорични буреносни облаци, които изглежда са надвиснали над английския отбор за известно време. Джордж и Стив Бортуик говориха след мача за това как предишните отбори на Англия са били погълнати от страх, ритайки топката при първата възможност и сега е време за промяна в начина на мислене. Английското ръгби се нуждае от някои позитивни мислители и Джордж ще бъде в челните редици.

На хартия имаше уязвими места в английските редици. Ако Италия някога щеше да осигури първата си победа в този мач, тогава това се чувстваше като техен шанс. Нов капитан, нова полузащита, нова самоличност.

Нещата не вървяха по пътя на Англия в ранните размени. Те наеха нов треньор на защитата в лицето на Феликс Джоунс, но през първото полувреме структурата им беше пълна с дупки. Нападателите излетяха поотделно, разединени, загубиха ширината си и оставиха отворени пространства, които италианците да използват.

Те допуснаха три дузпи през първите шест минути, с Томи Алън рита началните точки, когато Маро Итодже се отклони от засада. Скръм халф Алекс Мичъл поддържаше изчистващите си удари в игра и Италия просто го върна. Те бяха дръзки и амбициозни, като Хуан Игнасио Брекс се свърза с Лоренцо Каноне, за да настрои Алесандро Гарбиси за начален опит от далечно разстояние.

Англия разчиташе на своите свежи лица, за да поддържат връзка. Корените бяха средно на седем метра от всяко натъртващо носене, докато Фрийман предлагаше малко повече динамика в широката част. Печелейки сблъсъци и прекъсвайки остри линии, Елиът Дейли вкара първия опит на Англия на турнира, за да намали разликата след 20 минути, добавяйки към дузпата на Джордж Форд. Фрийман направи асистенция и е трудно да се види някой от завърналите се кавалеристи на Англия да го измести от фланелката с номер 14.

"Нещата ще започнат да щракат", каза Фрийман . „Определено има няколко неща, които трябва да наваксаме, но това беше страхотно изживяване. Колкото повече играем един с друг, толкова повече ще се овладеем и ще бъдем на една и съща страница още малко. Като цяло искаме да спечелим това състезание. Искаме да бъдем шампиони на Европа.

Дори и най-големите оптимисти ще се затруднят да видят Англия да победи Ирландия според доказателствата от този уикенд, след като Италия разряза защитата през първото полувреме. Домакините бяха хладнокръвни и структурирани, сканирайки терена, преди да започнат следващата си атака от далечно разстояние.

Този път Паоло Гарбиси се завъртя около Брек и изкуши английските защитници да хапят. Понякога беше трудно да се каже кой в ​​задната линия води защитата – роля, която Оуен Фарел харесваше – и те оставиха половината терен празен, за да може Алън да вкара отдясно.

Джордж Форд вкара пет дузпи и една реализация, докато Англия обърна в Рим

Късният опит на италианското крило Монти Йоане не беше достатъчен, за да върне удара на домакините в първия им мач

Фин Смит влезе в игра за своя дебют в Англия, заменяйки номер 10 на Англия в последните минути

Форд удари още две дузпи преди полувремето и, както обикновено правят в този мач, Англия упражни по-голям натиск на таблото през второто полувреме. Мичъл осигури бърза топка, затвърждавайки статута си на водещ халф в схватката в страната. И след като Фрийман хвърли бърз удар на Фреди Стюард, Англия изигра пет фази, преди Мичъл да направи хлъзгав пробег от удара, за да отбележи.

През второто полувреме , колективната скорост на линията на Англия се подобри. Те форсираха италиански грешки, спечелвайки първото си влизане в схватка след 54 минути. Те спечелиха дузпа в сета, което позволи на Форд да добави още три точки. И след като номер 10 на Англия изхвърли своя отбор с 10 точки напред в 67-ата минута, той направи път на дебютанта Фин Смит.

Чандлър Кънингам-Юг и Мани Фейи- Уабосо също се включи в акцията, тъй като Англия започна да гледа към бъдещето. Замените предлагат опасни заплахи, но Англия все още търси разбивач на линията в халфовата линия. Стив Бортуик предостави положителни актуализации за контузиите на Гендж и Джордж Мартин, като и двамата може да играят срещу Уелс следващата седмица, но не предложи новини за Оли Лоурънс или Ману Туилаги.

Кънингам-Юг направи огромен прикриващ удар в защита, но туристите не успяха да се отдръпнат. Дейли бе осъден да изпъкне в 76-ата минута, преди Монти Йоане да вкара удар от далечна дистанция за смъртта.