Итън Гарбърс събира UCLA до победа с 35-22 над Бойс Стейт в LA Bowl
AP News | 2023-12-17 | 06:00:36

ИНГЪЛУУД, Калифорния (AP) — Итън Гарбърс хвърли 152 ярда и два тъчдауна, след като влезе в началото на второто полувреме, Ти Джей Хардън се втурна за два тъчдауна и UCLA се събра за победа с 35-22 над Boise State в LA Bowl в събота вечерта.

Бруинс изоставаха с 16-7 на полувремето и отбелязаха в първите си три удара през второто полувреме до поемат контрола над състезанието, което се проведе на 12 мили от кампуса на UCLA.

J. Майкъл Стърдивант имаше четири приема за 142 ярда, включително тъчдаун от 40 ярда в средата на четвъртата четвърт, което повиши UCLA (8-5) с три резултата.

Джордж Холани имаше и двата тъчдауна на Бойзи Стейт и завърши със 138 ярда при бързане на 17 занасяния. Бронкос (8-6) бяха спечелили четири поредни игри, за да претендират за титлата на Маунтин Уест и да спечелят автоматичната оферта за играта.

Си Джей Тилър беше 12 от 21 за 117 ярда за Бронкос в първия си студентски старт.

Гарбърс влезе в мача при оставащо 11:25 през третата четвърт, след като титулярът Колин Шли се контузи при удар при бягане от 44 ярда по дясната странична линия.

Гарбърс, младши, който започна шест мача за Бруинс този сезон, завърши първите си осем подавания, включително TD от 5 ярда към Кайл Форд три отигравания след влизане в игра.

Хардън, който имаше най-високите за сезона 105 ярда при 20 пренасяния, след това вкара следващите два тъчдауна - 1-ярд бягане отляво с 3:03 оставащи в третата четвърт, за да даде на Бруинс Предимство от 21-16 и резултат от 14 ярда, в който той търпеливо изчака дупката да се развие и след това счупи подхват при 4 на Бронкос.

Гарбърс завърши 9 от 12 преминавания. Шли имаше 127 ярда при седем изпълнения и беше 11 от 16 подавания за 78 ярда и TD.

Чифт гола от полето на Джона Далмас дадоха на Бойс Стейт ранно предимство, преди UCLA да излезе на върха 7-6 с Остават 48 секунди до края на първата четвърт, когато Шли влезе в джоба при третия гол, остана малко срамежлив от линията на битката и хвърли пас към тайт енд Хъдсън Хабермел за тъчдаун от 5 ярда.

Резултатът беше оформен от бягане на Шли от 50 ярда от десния край и нагоре по страничната линия до Бронкос 8.

Бронкос си върнаха преднината след третия гол от полето на Далмас четири минути след втората четвърт и увеличи резултата до 16-7 с 4:33, оставащи през първото полувреме, след ляв удар на Джордж Холани от 1 ярд. средата с оставащи пет минути в четвъртата четвърт, за да вкара Бронкос в рамките на 13. Реализацията от 2 точки не беше добра.

ИЗВОД

Бойзи Стейт: Бронкос загубиха първия си мач, след като Спенсър Даниелсън премахна временната титла като старши треньор.

UCLA: В сезон на съмнителни решения на куотърбек за Бруинс, защо треньорът Чип Кели не стартира Гарбърс остава загадка.

Бойз Стейт: Открива сезон 2024 в Джорджия Саутърн на 31 август.

UCLA: Отправя се към Хаваите за откриването на сезона на 31 август.