Изводи от уикенда на звездите на НБА: Много точки, много победители в Инди
AP News | 2024-02-19 | 13:08:35

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Уикендът на звездите на НБА в Индианаполис имаше много победители.

Имаше Деймиън Лилард , победител при стрелба за 3 точки в събота и MVP на Мача на звездите в неделя – уикенд с два трофея, каквито само Майкъл Джордан успяваше преди. Имаше Стивън Къри и Сабрина Йонеску, които превърнаха своето състезание по стрелба 1-на-1 в задължителна телевизия. Имаше Карл-Антъни Таунс, четвъртият играч, отбелязал поне 50 точки в Мач на звездите.

Има и хората, натоварени със задачата да актуализират книгата с рекорди на НБА за всички звезди. Те ще бъдат заети известно време след победата на Източната конференция с 211-186 над Западната конференция в неделя вечерта в най-резултатния Мач на звездите.

Сега първенството е тихо, поне по отношение на мачовете, до четвъртък. Всеки получава почивка дотогава, а за тези, които бяха част от шоутата в Индианаполис този уикенд, тя е необходима.

Някои неща за вкъщи от Индианаполис:

ВСИЧКИ ТЕЗИ ТОЧКИ

Отбелязването на 186 точки е нещо, което само два отбора в историята на Мача на звездите са правили преди неделя вечерта.

Западът отбеляза 186 — и загубиха с 25. Трудно е да се каже, че някой би предвидил това.

Ето само някои от рекордите: Най-много точки от един отбор (211), най-много точки от двата отбора (397), най-много точки за полувреме от един отбор (Изтокът изравни със 104 през първото полувреме, след което прекъсна то със 107 през второто полувреме), най-много тройки от един отбор (42), най-много опити за 3 точки от един отбор (97), най-много тройки от двата отбора (67), най-много опити за 3 точки и от двата отбори (168), най-много голове от игра от двата отбора (163), най-много опити за голове от игра от двата отбора (289) и най-много асистенции от един отбор (Западът имаше 60, за да изравни рекорда).

„Обикновено нашата подготовка, за да се подготвим за състезание, изглежда много по-различно, отколкото изглежда, когато идваме тук“, каза Лилард. „Този ​​уикенд беше много по-добър от миналия, но мисля, че когато играта е някаква разхлабена, ако не е игра, в която имаш скаутски доклад и си заключен и много неща са на линия, тогава момчета, които са твърде талантливи и ще направят много 3s. Това е вид игра, която ще бъде.”

STEPH VS. САБРИНА

За мнозина това, което се случи в събота вечер – Къри победи Йонеску – ще бъде връхната точка на уикенда на звездите. Телевизионните рейтинги за Мача на звездите в събота се повишиха с огромна разлика и това изглежда показва, че добавянето на двубоя Стеф срещу Сабрина е завладяло тонове хора, които просто не им пукаше достатъчно, за да гледат миналата година.

Къри победи звездата на Ню Йорк Либърти и действащата кралица от 3 точки на WNBA с 29-26 в техния директен мач от 3 точки.

„Мисля, че това ще покаже на много млади деца, много хора, които може би не са вярвали или дори са гледали женски спортове, че можем да излезем там и да направим шоу“, Йонеску казах. „Така че беше наистина вълнуващо най-накрая да мога да направя това.“

С мача на звездите през следващия сезон в Сан Франциско – където играе Къри и района, от който е Йонеску – те вероятно ще се разделят отново в събота вечер. Те вече говорят за отборен мач и добавяне на партньори; може да е още по-готино, ако Къри и Йонеску се обединят, за да се изправят срещу друга двойка NBA-WNBA. Останете на линия.

DAME TIME

Първият сезон за Лилард в Милуоки не беше лесен. Бъкс не са влезли на висока предавка, вече са имали трима треньори – Ейдриън Грифин за 43 мача, след това Джо Прънти като временен и сега Док Ривърс – и е имало моменти, в които Милуоки не изглежда като отбор, който може да спре всеки.

Но този уикенд може да постави сериозна пролет в тяхната стъпка.

Успешната защита на титлата му при стрелба за 3 точки на Лилард напомня за това колко силен е той и той го последва с редица тройки в Мача на звездите от сериозно разстояние по пътя си към отличията за MVP.

„Били сме съотборници от 50 мача, така че четири, пет месеца“, каза нападателят на Бъкс Янис Адетокумбо. „Сега, както казах, мач след мач, ден след ден, ставаме все по-близо, химията става все по-добра. Надяваме се, че можем да стигнем до място, където да можем да поведем другите момчета към целта, която си поставихме в началото на годината.”

ГОДИНАТА НА HALIBURTON

Не се заблуждавайте: Tyrese Haliburton е абсолютно лицето на Пейсърс и много вероятно за баскетбола в полудялата по баскетбол Индиана.

Той беше перфектният домакин за демонстрационния уикенд на лигата, от появяването в кола Indy до началното парти , до щастливо правене на около милиард интервюта за четири дни и след това правене на пет тройки в интервал от 1:32 по време на Мача на звездите.

Ако е здрав, той трябва да е в олимпийския отбор това лято — а вероятно и в отбора през 2028 г. И той може да превърне Пейсърс в сериозна заплаха в Източна конференция, в която Бостън бяга като фаворит, а след това множество други отбори, които се опитват да разберат нещата или се надяват да оздравеят.

„Неговите съотборници обичат него. Феновете го обичат. Вълнувам се да гледам кариерата му напред, защото знам, че той ще направи някои невероятни неща тук, в Индиана“, каза нападателят на Финикс Кевин Дюрант. „Но само за баскетбола като цяло, можете да кажете, че той е един от онези гардове, на които следващото поколение, децата в началното училище, децата в средното училище ще се взират.”

ПЪРВО

Мачът на звездите беше първият в историята на НБА, при който всеки играч от двата отбора имаше поне една борба и една асистенция.

В нощта на статистиката това имаше смисъл .

„Просто исках да ценя този момент и да се възползвам максимално от него“, каза Таунс, който се присъедини към Джейсън Тейтъм (55 през 2023 г.), Антъни Дейвис (52 през 2017 г.) и Стивън Къри (50 през 2023 г. 2022) като единствените играчи, отбелязали 50 в Мач на звездите.