J.T. Голът на Милър за продължения дава победа на Ванкувър с 2-1 над Лос Анджелис
AP News | 2024-03-06 | 08:32:21

ЛОС АНДЖЕЛИС (AP) — J.T. Милър вкара в пауърплей 1:36 след продълженията, а Ванкувър Кенъкс победи Лос Анджелис Кингс с 2-1 във вторник вечерта.

Милър вкара от десния кръг на лицево лице при удар за 31-ия си удар сезонът. Ванкувър спечели втората си поредна победа и остана на върха в Западната конференция.

Елиас Петерсон, който подписа осемгодишно удължаване на договора с Кенъкс в събота, отбеляза гол във втория период. Той стана седмият играч в историята на франчайза, който записва най-малко 30 гола в три поредни сезона.

25-годишният швед е една точка срамежлива от 400 в кариерата си. Той има 165 гола и 399 точки в 389 мача, което го поставя на път за втория най-малко мачове от играч на Canucks, достигнал крайъгълния камък. Павел Буре го направи в 360 игри.

Тачър Демко спря 23 изстрела и спечели своята водеща в НХЛ 32-ра победа. Демко направи страхотно спасяване с ръкавица на Алекс Търкот при откъсване 2 на 1 две минути след третия период. Дрю Даути също отправи удар от лявата греда минута по-късно.

Куин Хюз направи втора асистенция за гола на Петерсон и стана четвъртият защитник в историята на НХЛ, записал три последователни сезона с 60 асистенции. Другите бяха Пол Кофи, Боби Ор и Рей Бурк.

Тревър Мур вкара гол за Лос Анджелис, а Кам Талбот направи 29 спасявания.

Въпреки загубата, Кингс стигнаха до равенство с Вегас за третото място в Тихоокеанската дивизия.

Кралете откриха резултата в средата на първия период, когато Филип Дано принуди защитника на Кенъкс Филип Хронек да направи обрат зад вратата. След това Danault подаде към Moore, който беше поставен близо до гънката и вкара китка в мрежата за своя 24-ти гол за сезона и трети в пет мача.

Pettersson отговори в 16:36 на втория когато влезе в слота от левия кръг за лицево лице, изплъзна се на трима защитници на Кралете и нанесе удар с ръка. Талбот беше проверен от Конър Гарланд от Ванкувър и Джейкъб Мовераре от Лос Анджелис в пиесата.

Защитителят на Кенъкс Карсън Суси видя първото си действие от 20 януари. Той пропусна 17 мача поради фрактура на кокалчето, след като беше ударен на ръка от удар срещу Торонто.

Кенъкс: Във Вегас в четвъртък.

Кралете: Домакин на Отава в четвъртък.